55f7e417dfa3c.jpg78446

اگر می خواهید با کمترین هزینه بیشترین استفاده را در زمینه رفع افسردگی تان ببرید توصیه امروز روانشناسان به شما استفاده از زعفران است که هم نشاط آور است و هم درمان کننده بسیاری از بیماری ها چه در سالمندان و چه در جوانان است پیشنهاد می کنیم از خواص بی نظیر آن بی بهره نمانید.

 دکتر حسن اکبری متخصص طب سنتی در خصوص تأثیر زعفران بر کاهش استرس گفت: زعفران در طب سنتی از لحاظ طبع، گرم و خشک است و از نظر طب جدید نیز باعث سوخت‌وساز و اختلال متابولیسم سلولی می‌شود، همچنین زعفران باعث تولید انرژی بیشتر توسط سلول‌ها و ترمیم عملیات سوخت‌وساز در آن‌ها می‌گردد.

وی در ادامه گفت: در واقع زعفران یک نوع اصلاح ساز عملکرد سلول‌های بدن می‌باشد و از قسمت‌هایی که زعفران اثر بسیار خوبی بر آن دارد، سلول‌های مغزی می‌باشد. با توجه به این‌که بسیاری از بحث افسردگی‌ها به دلیل اختلال در عملکرد سلول‌های مغزی و قلبی است، زیرا قلب نقش اساسی در خون‌رسانی به مغز دارد، بنابراین اگر قلب عملکرد و قدرت ضربان خوبی داشته باشد، خون بهتری به مغز رسیده و فرد از حالت افسردگی خارج می‌شود.

خواص اعجاب‌انگیز زعفران
برخی از خواص اعجاب‌انگیز زعفران عبارتند از: زعفران از طریق بهتر کرن عملکرد سلولی باعث کاهش تری گلیسرید و کلسترول خون می‌شود.
 این گیاه باعث افزایش اشتها می‌شود و عملکرد سیستم گوارش را بهبود می‌بخشد.

ضد اسپاسم یا انقباض‌های بیمارگونه عضلات می‌باشد، بنابراین در رفع و پیشگیری بیماری‌های قلبی و ناتوانی عملکرد سلول‌های قلبی بسیار مؤثر است.

به دلیل مولکول‌های آنتی‌اکسیدان فراوان، داروی ضدسرطان بسیار خوبی می‌باشد.

 باعث تقویت حافظه می‌شود.

فشار خون را کاهش می‌دهد.

از این گیاه برای درمان آسم نیز استفاده می‌شود.

این گیاه معجزه‌آسا به دلیل آن‌که به گردش خون کمک می‌کند، اختلالات کلیه، مثانه و همچنین ورم کبد را درمان می‌کند.

ماساژ دادن لثه با آب زعفران باعث از بین رفتن التهاب و زخم دهان می‌شود.

استفاده‌ی موضعی از این گیاه فوق‌العاده، باعث بهبود زخم و سوختگی‌ها می‌شود.

کارتنوئید موجود در زعفران از بروز تومورهای پوستی پیشگیری می‌کند و باعث تسکین دردهای آرتریت می‌شود.

 درمان سرفه و سرماخوردگی از طریق مصرف زعفران به دلیل طبیعت گرم آن میسر می‌باشد.

باعث رفع نفخ شکم و درمان معده درد نیز می‌گردد.

زعفران برای درمان کم خونی مفید می‌باشد.

داشتن خوابی راحت با مصرف این معجون
به شیر ولرم مقداری زعفران اضافه کنید و قبل از خواب آن را میل کنید، خواهید دید که با مصرف این معجون به خواب راحتی می‌روید. همچنین زعفران حل شده در شیر، باعث رفع خشکی و خارش پوست می‌شود.
فواید مصرف این گیاه معجزه‌آسا
دکتر حسن اکبری در خصوص خاصیت ضدافسردگی زعفران گفت: زعفران به دلیل انرژی بخشی بسیار خوبی که به سلول‌های مغزی دارد، می‌تواند سبب ایجاد حالت سرخوشی در سلول‌های مغزی و فرح‌بخشی می‌شود، به دلیل همین خاصیت حالت افسردگی، بی‌حالی، گوشه‌گیری و بی‌انگیزگی فرد رفع خواهد شد.
پیشگیری از بیماری آلزایمر از طریق مصرف این گیاه
با توجه به این‌که زعفران باعث افزایش تمرکز حواس انسان است و عملکرد سلول‌های عصبی و سلول‌های مغز و نخاع را تقویت بسیار زیادی می‌کند، باعث جلوگیری از بیماری آلزایمر می‌شود.
با این مصرف این گیاه، راحت بخوابید
زعفران می‌تواند در درمان کم‌خوابی و خواب‌های بد مؤثر واقع شود، همچنین باعث داشتن خوابی راحت نیز می‌‌گردد.
افراد مُسن درمان مشکلات‌شان را از این گیاه بیابند
از مشکلاتی که در اثر افزایش سن به وجود می‌آید، افسردگی و هم‌چنین کاهش قدرت بینایی، توان جسمی و جنسی است، که زعفران برای تمامی این موارد مفید می‌باشد و هم‌چنین اثر پیش‌گیرانه و درمانی نیز دارد.

دکتر اکبری در خصوص تأثیر زعفران بر چشم گفت: در تحقیقاتی که در یکی از مراکز دانشگاهی ایتالیا انجام شده، تأثیر زعفران بر تنظیم عملکرد سلول‌های بینایی و هم‌چنین لکه‌ی زرد در شبکیه مشخص شده است.

تأثیر زعفران برای درمان تاری دید و افزایش قدرت بینایی فرد ثابت شده است.

جلوگیری از سرطان با طلای گیاهی
به دلیل وجود مولکول‌های بسیار زیاد آنتی‌اکسیدان زیاد در زعفران، این ماده می‌تواند از اکسیداسیون و سوختن سلولها جلوگیری کند و همین امر باعث ایجاد خاصیت ضدسرطانی در آن می‌شود.

اگر می‌خواهید که دوران جوانی و قدرت سلول‌های بدن شما افزایش یابد، یکی از راهکارها مصرف زعفران می‌باشد و به رؤیای شما را محقق می‌سازد.

خانم‌های باردار چگونه زایمانی راحت داشته باشند؟
یکی از تأثیرات زعفران برطرف شدن سخت‌زایی است و این گیاه می‌تواند آمار سزارین را کاهش دهد. البته افراد باردار و افراد معمولی باید دم‌نوش بسیار کم‌رنگی از زعفران را مصرف کنند. نوک قاشق چای‌خوری از پودر زعفران با آب، می‌تواند به اندازه‌ی 5 لیوان بزرگ دم‌نوش زعفران درست کند.

بنابراین به هیچ عنوان نباید زعفران را با غلظت بالا درست کرد، زیرا بسیار خطرناک می‌باشد. نکته‌ی ضروری در خصوص دم‌نوش زعفران برای خانم‌های باردار این است که:‌ خانم‌های باردار باید نصف میزان ذکر شده از زعفران را دم کنند و رنگ دم‌نوش آن‌ها باید به رنگ کاهی باشد. اگر با این میزان زعفران مصرف شود نه تنها ضرری در سقط جنین ندارد بلکه باعث زایمان راحت‌ وی می‌گردد.

دکتر درخشان‌پور در پایان گفت: زعفران گیاه مفیدی است اما باید بیش از حد مصرف نگردد.

باشگاه خبرنگاران: