DENTISTRY AND HEART DISEASES PIC 9

اگر دچار عفونت در دهان و دندانتان شدید بهتر است سریعا آن را درمان کنید چون در معرض ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی قرار دارید و ارتباط این دو عارضه به هم می تواند سلامتی شما را تهدید کند!

دکتر محمدرضا ناظر با بیان اینکه اگر استفاده مواد چربی و افزودنی‎ها مدیریت نشود، همچنان شاهد افزایش بیماری‎های قلبی و عروقی خواهیم بود، تصریح کرد: کم‎تحرکی، تغذیه غلط و استرس منجر به افزایش بیماری‎های قلبی و عروقی می‎شود.

ناظر با بیان اینکه مصرف نمک منجر به افزایش فشار خون می‎شود و این یکی از فاکتورهای ابتلا به بیماری‎های قلبی و عروقی است، یادآور شد: همه فست‎فودها بویژه پیتزا منبع چربی و کلسترول هستند؛ به گونه‎ای که با خوردن یک پیتزا باید یک قرص چربی مصرف شود.

این متخصص بیماری‎های عفونی با تاکید بر اینکه برخی از بیماری‎های عفونی می‎تواند ساختار عروق را تغییر دهد، بیان کرد: عفونت‎های دهان و دندان در افزایش بیماری‎های قلبی موثر است. باکتری‎های بدون دیواره می‎توانند حالتی را به وجود آورند که بیماری‎های قلبی عروقی افزایش یابد.

ناظر با اشاره به تفاوت بین بهداشت و درمان، افزود: در بحث درمان جمعیت لرستان ناظر و مطالبه‎گر هستند اما مسئله بهداشت برعکس این قضایاست به گونه‎ای که پرسنل بهداشتی باید بیماران را شناسایی و سپس اقدام به مهار بیماری‎‌ و خدمات‎رسانی می‎کنند.

وی یادآور شد: از مردم انتظار می‎رود در مناطقی که بهداشت رعایت نمی‎شود به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گزارش دهند.

(ایسنا)