how-to-treat-an-oily-skin-and-how-not-to

بسیاری از مردم بدون اینکه بدانند واقعا چه می خواهند, فقط زندگی می کنند. بدون ثانیه ای تفکر فقط بدنبال رویای آمریکایی شان می روند, فقط بخاطر اینکه این چیزی است که دیگران از آنها انتظار دارند.

“من الان که پا به سن گذاشتم هنوز هم بخوبی نمی دانم که واقعا چه چیزی هایی در زندگی ام می خواهم.”

پدر دوست من همیشه این جمله را بکار می برد. او در دهه پنجم زندگی اش بود.

اگر از من سوال کنید, این یک روش بد و کثیف برای زندگی کردن است. من تمایل دارم به این نکته اشاره کنم که فقط یکمرتبه زندگی می کنید; پس حداکثر استفاده از آنرا بکنید و کارهایی انجام بدهید که شادتان می کند. باید از همین حالا شروع کنید!

اگر نمی دانید واقعا در زندگی تان چه می خواهید, بدانید که تنها نیستید. هزاران, بلکه میلیون ها نفر, مردم سرگردان روی زمین هر روز بدون هدف زندگی می کنند. اگر نمی خواهید زندگی تان را سرگردان و بی مقصود صرف کنید, می توانید از این 7 نکته برای پیدا کردن چیزهایی که واقعا در زندگی می خواهید استفاده کنید.

1. خودخواه باشید.

اگر دائما رویاها و زمانتان را برای دیگران تلف کنید, هیچگاه نمی توانید به دنبال خواسته های خودتان در زندگی بروید. باید در وهله اول به خودتان توجه کنید. از خودتان بپرسید: اگر با کارتان, خانواده تان, دوستانتان, در گیر نبودید باز هم همین کارهایی که دارید انجام می دهید را بازهم انجام می دادید؟ همیشه بخاطر داشته باشید اول برای خودتان وقت بگذارید چونکه اگر اینکار را انجام ندهید هیچکس دیگری اینکار را برایتان نخواهد کرد.

2. حسرت گذشته را نخورید.

احساس بد, بخاطر حسرت های گذشته تان نداشته باشید. این زندگی متعلق به شماست. هنوز وقت دارید که دقیقا همانطور که می خواهید زندگی کنید. اگر مدام حسرت کارهایی که در گذشته انجام دادید و یا ندادید را بخورید, هیچگاه نخواهید توانست به سمت جلو حرکت کنید. در گذشته زندگی نکنید. در زمان حال…و آینده زندگی کنید!

3. کشف کنید که چه نیازی دارید.

گاهی اوقات پی بردن به آنچه که نیاز دارید سخت است. بنشینید و کاملا فکر کنید که واقعا چه نیاز دارید. خانواده تان است؟ ابراز کردن آزادانه خودتان؟ عشق؟ امنیت مالی؟ چیزهای دیگر؟ اگر کمک می کند, می توانید لیستی از اولویت بندی هایتان تهیه کنید. همچنین در مورد میراثی که می خواهید از خودتان به یادگار بگذارید هم فکر کنید.

4. چیزهایی که واقعا آزارتان می دهد را تعیین کنید.

با تمرکز کردن بروی چیزهایی که در زندگی نمی خواهید فقط آنها را بیشتر می کنید. کشف کنید چه چیزهایی شما را ناراحت می کند, و در مورد شان حساسیت به خرج بدهید. فقط نگویید که من از محل کارم متنفرم. با دقت تعیین کنید که چرا متنفر هستید. می تواند بخاطر کارفرمایتان باشد؟ حجم کاری زیاد؟ عنوان کاری بی معنی تان؟ و یا همه این موارد؟ چه چیزی آزارتان می دهد, و چطور می توانید این مشکل را حل کنید؟ چقدر دوست دارید که این مسئله حل شود؟

5. چیزهایی که واقعا شادتان می کند را تعیین کنید.

اگر شاد زندگی کنید به هیچ وجه زندگی تان را تلف نکرده اید. شادی ریشه همه آرزوهایتان است. پس باندازه کافی وقت بگذارید و فکر کنید و ببینید که چه چیزهایی واقعا شما را در زندگی شاد می کند. سفر؟ در کنار فرزندانتان بودن؟ تجارت شخصی خودتان؟ آزادی مالی؟ وقتی آن چیزی که باعث می شود بیش از هر چیز دیگری در زندگی تان شاد باشید را تعیین کردید, حالا ایده روشنی از چیزی که باید در زندگی بخاطرش تلاش کنید دارید.

6. اجازه بدهید اطرافیانتان بدانند که دارید برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنید.

اهداف و آرزوهایتان را فقط پیش خودتان نگه ندارید. به اطرافیانتان بگویید! اگر به مردم بگویید که در تلاش برای رسیدن به چه چیزی هستید, از شما حمایت خواهند کرد و ایده های جدیدی به شما می دهند.

7. مثبت باشید.

زندگی همیشه طبق آنچه که انتظار داریم نیست. اگر کارهایتان خوب پیش نرفت نترسید. بجای اینکه نا امید شوید, کنترل همه چیز را بدست بگیرید. سعی کنید بهترین نسخه خودتان را با تغییرات هماهنگ کنید. بالاخره روزی به آنچه که می خواهید دست پیدا می کنید. گاهی اوقات فقط با پیدا کردن یک مسیر انحرافی شرایط عوض می شود. گاهی اوقات برای اینکه به مسیرتان ادامه بدهید فقط یک نگرش مثبت نیاز است.

منبع-http://genie.ir