old-man-snore
اگر به فکر رهایی از خرخر شبانه تان هستید بهتر است به فکر درمان آن باشید و از ادامه دارشدن این عارضه جلوگیری کنید چون می تواند صدمات مغزی زیادی به شما وارد کند خرخرکردن ناشی از مشکلات بسیار زیادی در بدن افراد است که در این مطلب به برخی از آنان اشاره می کنیم!

دکتر عمرانی متخصص گوش و حلق و بینی گفت: یکی از مشکلاتی که در سده‌ی 21‌ام به آن پرداخته می شود خُر خُر کردن است که راه تنفسی فرد به گونه‌ای تنگ می‌شود که به عضلات قفسه سینه، شکم و گردن فشارهایی وارد می‌شود تا ریه باز شوند و این عمل در نهایت باعث می‌شود که فرد خواب عمیقی نداشته باشد و این امر در دراز مدت می تواند باعث بیماری‌های قلبی و عروقی و حتی افزایش فشار خون گردد.
وی افزود: علت این امر در دوران کودکی، داشتن لوزه‌های بزرگ است ،‌ اما در دوران بزرگسالی ، داشتن زبان پهن، کام نرم و قطور، لوزه‌های برجسته، انحراف شدید بینی و افزایش وزن باعث ایجاد خُر خُر محیطی می‌گردد.
وی در پایان گفت: اگر خُر خُر شبانه با قطع نفس همراه باشد و این قطع نفس 10 تا 20 ثانیه ادامه‌دار باشد، ممکن است تاثیرات بدی بر روی مهارت‌های مغزی شناسی داشته باشد که درمان این بیماری می‌تواند از طریق جراحی صورت بگیرد.
باشگاه خبرنگاران جوان