images.jpg25+

این توصیه ها برای اکثر خانم ها مفید هستند بهتر است به آنان گوش فرا دهند چون خطر شایع ترین سرطان در آنان را کاهش خواهد داد و می تواند سلامت بسیاری از آنان را تضمین کند این سرطان کشنده  ترین و رایج ترین بیماری در بین بانوان است.

 اگر شما به سرطان تخمدان مبتلا نیستید، همین حالا بهترین زمان است که عوامل خطر ابتلا به این بیماری و اقداماتی که می‌توانید انجام دهید تا این خطر کاهش یابد، آشنا شوید.

سن و افزایش آن یکی از مهم‌ترین عوامل خطر ابتلا به این سرطان است که نمی‌توان آن را دستکاری کرد. این سرطان بیشتر در زنان 63 سال به بالا خود را نشان می‌دهد. چاقی اما عامل خطر قابل دستکاری است و نشان داده شده که شاخص توده بدنی بالاتر از سی، شانس ابتلا به سرطان تخمدان را افزایش می‌دهد.

تاریخچه باروری، سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان تخمدان و سابقه شخصی سرطان پستان از دیگر عوامل خطر هستند.

با این حال چهار عادت سالم منجر به کاهش نرخ ابتلا به این سرطان می‌شود. حفظ وزن سالم یکی از این عادات است. عدم مصرف قرص‌های ضد بارداری نیز بسیار مهم است چون نشان داده شده زنانی که از این قرص‌ها بیش از سه سال استفاده می‌کنند، سی تا پنجاه درصد بیشتر از سایر زنان به سرطان تخمدان مبتلا می‌شوند.

تغذیه با شیر مادر و بارداری نیز شانس ابتلا به این سرطان را کاهش می‌دهد. زنانی که زیر بیست و پنج سالگی اقدام به بارداری کرده‌اند، خطر ابتلا به این سرطان در آن‌ها بسیار کم است.

تغذیه مناسب چهارمین عادت است. رژیم غذایی سرشار از سبزیجات به کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان کمک می‌کند.

ام اس ان