image001
اگر می خواهید با عرق سوزشدن فرزندتان مقابله کنید و از آن پیشگیری کنید بهتر است یک سری نکات مهم را در نظر بگیرید و اگر با مشکل مواجه شدید به پزشک مراجعه کنید چون عرق سوز شدن موجب بی تابی فرزندتان خواهد شد!

عوامل متعددی می‌توانند فصل تابستان را برای کودک ناخوشایند سازند، از جمله افزایش دما و دانه‌های قرمز عرق‌سوز که با خارش همراه هستند. این مشکلات می‌توانند موجب تحریک‌پذیری و کج‌خلقی کودکان شوند.
همیشه از لباس‌های مناسب استفاده کنند: به کودک خود لباس‌های روشن و گشاد کتان بپوشانید. به یاد داشته باشید که پارچه‌های غیرکتان می‌توانند با ایجاد اصطکاک در نواحی آسیب دیده موجب درد و خارش دانه‌ها و ناراحتی بیشتر کودک شوند.
از پودر تاک استفاده نکنید: برخلاف آنچه سابقاً تصور می‌شد، نباید برای کودکان از پودر تاک استفاده شود. مضرات مواد شیمیایی موجود در پودر تاک بیشتر از فواید آن است. این ماده می‌تواند موجب خشک شدن پوست کودک شود. بنابراین به جای پودر تاک بهتر است ناحیه مورد نظر را چند بار در روز با آب ولرم بشویید و خشک نمایید.
حمام کردن منظم: فعالیت‌های جسمی کودک در فصل تابستان موجب عرق کردن او می‌شود. ترکیب عرق با خاک و چرک محیط ایده‌آلی را برای دانه‌های پوستی ایجاد می‌کند، بنابراین حمام کردن منظم امری ضروری است. دو بار حمام در روز بهترین حالت است اما اگر شرایط آن محیا نیست، از یک ابر مخصوص برای تمیز کردن کودک استفاده نمایید.
از صابون و لوسیون‌ها دارای رایحه استفاده نکنید: به یاد داشته باشید که محصولات دارای رنگ و رایحه بسیار حاوی مواد شیمیایی بسیاری نیز هستند. ضرر استفاده از این محصولات در ناحیه دارای دانه‌های پوستی بیشتر از فایده‌ی آن‌ها است. این محصولات می‌توانند موجب تشدید علائم و خود دانه‌ها شوند.
از پزشک کودک خود کمک بگیرید: در صورت گسترش دانه‌های پوستی به دیگر مناطق بدن و تحریک‌پذیری کودک تا حدی که اشتهای او تحت تأثیر قرار گیرد، بهتر است از پزشک کودک خود کمک بگیرید.
علاوه بر موارد فوق، از نوشیدن آب کافی توسط کودک اطمینان حاصل کنید و از دادن غذاهایی که موجب افزایش دمای بدن او می‌شوند خودداری نمایید.
(منبع: webmd)