Reasons for constipation
در ابتدا بهتر است علت ایجاد این بیماری را بشناسید تا بتوانید آن را درمان کنید و از عوامل ایجادکننده آن پیشگیری کنید این عارضه را می توان با راههای طبیعی و خانگی درمان کرد، این مشکل اگر به موقع درمان نشود می تواند آسیب های جدی به بدن شما وارد کند!

دکتر شهاب اولیایی متخصص تغذیه ، در خصوص یبوست گفت: بیماری یبوست یا ناشی از مشکلات اندام های درونی و یا مشکلاتی محیطی است و با توجه به شرایطی که فرد در آن قرار می گیرد می تواند این بیماری را برای وی ایجاد کند.
وی پیرامون علل بیرونی تصریح کرد: یکی از این علت ها بحث تغذیه است به طوری که باید یک سری مواد غذایی جهت به کار افتادن و بالا بردن کارایی سیستم گوارشی در برنامه ی تغذیه‌ای گنجانده شود تا در درمان یبوست کمک کننده باشد.
اولیایی از فیبرها بعنوان یک ماده غذایی مهم نام برد و افزود: این ماده موثر در سبزیجات و میوه ها وجود دارند که تحریک کننده حرکات دودی روده‌ها است و می تواند حجم آب را افزایش داده و عمل دفع را راحت‌ کند.
وی تاکید کرد: افراد نسبت به مصرف آب باید توجه بیشتری نشان بدهند، در صورتی که میوه و سبزیجات به اندازه کافی مورد مصرف قرار بگیرد اما آب کافی همراه با آن استفاده نشود، مشکل یبوست رفع نخواهد شد، بنابراین مصرف آب در درمان یبوست بسیار مهم است.
این متخصص توصیه کرد: باید به ازای هر کیلوگرم وزن مناسب بدن 30 – 35 سی‌سی آب مصرف شود که می‌تواند برای رفع این مشکل کمک کننده باشد.
اولیایی با بیان اینکه تحرک بدنی در درمان یبوست بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: بالا بودن فعالیت بدنی با ورزش نقش پررنگی در بهبود و یا پیشگیری از آن خواهد داشت.