601196728

انسان های مثبت قدرت جادویی برای انجام دادن کارها ندارند. در عوض اجازه نمی دهند استرس آنها را کنترل کند, آنها کنترل زندگی شان را با مدیریت استرس و تلاش برای بهبود مستمر زندگی شان در دست می گیرند. کارهایی را که اینگونه اشخاص انجام نمی دهند مرور کنید, تا شما هم شاد و موفق باشید.

1. آنها با افراد منفی تعامل ندارند.

افراد مثبت اجازه نمی دهند افرادی با ذهن منفی آنها را به پایین بکشند. در عوض, خودشان را با افراد مثبت و الهام بخش دیگر احاطه می کنند. چرا باید یک فرد مثبت تمام وقت خود را با کسی که از عالم و آدم شکایت دارد بگذراند؟ افراد مثبت خوب می دانند که هیچ پاسخ قانع کننده ای برای این پرسش وجود ندارد.

2. آنها از قبل نتیجه گیری منفی نمی کنند.

جالب است که اگر ما خودمان به مشکلات شاخ و برگ ندهیم بسیاری از مشکلات وجود نخواهند داشت. افراد مثبت می دانند که نتیجه گیری پیش از موعد ایده بسیار بدی است. بجای اینکه ذهنشان را با پرسش های بی پاسخ مشغول بکنند (“چه می شود اگر از من خوشش نیاید؟”), آنها هر طور که روزشان پیش برود با آن پیش می روند. قبل از اینکه از پیش برای شخص دیگری تصمیم بگیرند, تلاش صادقانه ای برای پیدا کردن اطلاعات بیشتری در مورد آن فرد انجام می دهند.

3. آنها اجازه نمی دهند افکار منفی, ذهنشان را مشغول کند.

افراد مثبت ذهنشان را به یکسری افکار منفی از قبل شکست خورده درگیر نمی کنند. وقتیکه افکار منفی از ذهنشان عبور می کند, به خاطرشان می آورند که: اگر این حرفهای منفی را در مورد دیگران نباید بگویم, پس در درجه اول نباید در مورد خودم هم فکر منفی داشته باشم.

4. آنها با هر شکست کوچکی دلسرد نمی شوند.

افراد مثبت به شکست به عنوان چیز وحشتناکی نگاه نمی کنند تا از هزینه هایش جلوگیری کنند. آنها می دانند وقتی برای چیز جدیدی تلاش می کنند احتمالا شکست اتفاق می افتد. شکست را بعنوان فرصتی می بینند (فرصتی برای یادگیری نه چیز بیشتر) که کمک می کند افراد مثبت موفقیت های بزرگی را با یادگیری و رشد مداوم کسب کنند.

5. آنها چیزهای کوچک را فراموش نمی کنند.

آیا فراموش کردن چیزهای کوچک ساده است؟ قطعا. اما افراد مثبت عادت اینکار را ندارند. در عوض, قدر شناسی شان را نسبت به هر نعمتی ابراز می کنند, آنها خوب می دانند که اگر با چیزهایی که دارند نتوانند شاد باشند, احمقانه است که فکر کنند با داشتن چیزهای بزرگتر شاد خواهند بود.

6. آنها از مسوولیت هایشان شانه خالی نمی کنند.

افراد مثبت دریافته اند که مدیر زندگی خودشان هستند و بنابراین مسوولیت کامل کارهایی که در زندگی برایشان اتفاق می افتد را بر عهده دارند. وقتی دیر می کنند — نمی گویند ’در ترافیک ماندند” وقتی “موعد کاری می رسد” — نمی گویند فرامش کرده اند. انسان های مثبت ادعا نمی کنند که “کاری از دست شان بر نمی آید,” چونکه هر چیزی که در ذهنشان تعیین کنند را می توانند انجام بدهند.

7. آنها با مواجه شدن با “واقعیت ها” خودشان را کنار نمی کشند.

اغلب مردم می گویند که “واقعیت” مکان وحشتناکی است که رویا های انسان در آن نابود می شود. انسان های مثبت می دانند که با تداوم و پشتکار هر کاری امکان پذیر است, بنابراین خودشان واقعیت زندگی شان را تعریف می کنند.

8. آنها به کمال گرایی اعتقادی ندارند.

افراد مثبت کمال گرایی را از ذهنشان دور می کنند, چونکه غیر ممکن است. آخرین باری که تصور کردید,“ امروزی بالاخره روزی است که کارم را رها می کنم, و بدنبال سرنوشت واقعی خودم می روم کی بود؟” بله, درست است: نتوانستید, چونکه “موقعیت مناسبی” برای انجام این قبیل کارها نداشتید. انسان های مثبت برای بدست آوردن این اهداف دست به عمل می زنند, و کمال گرایی کمرنگ می شود.

9. آنها هیچوقت خسته نمی شوند.

خستگی جایی است که خلاقیت, الهام و بهره وری می میرد. افراد مثبت مجذوب هر آنچه دور و اطرافشان است می شوند. آنها جهان را با شور و شوق و کنجکاوی بررسی می کنند, هر سوالی که بتوانند می پرسند. حرفهای جالبی مانند این می زنند: آیا می دانید اتم هایی که در بدنتان است 13 میلیارد سال پیش در یک ستاره ایجاد شده است؟ داستان واقعی (پس با این چیزها هیچوقت خسته و نا امید نمی شوند).

10. آنها توقع ندارند چیزی بدون زحمت بدست شان برسد.

افراد مثبت به دام “کاهش وزن سریع” و یا “پولدار شدن سریع” از طریق کلاهبرداری نمی افتند. آنها می دانند که بدست آوردن هر چیز با ارزشی نیاز به کار سخت دارد(اغلب, خیلی زیاد). افراد مثبت با این واقعیت کنار آمده اند که بدست آوردن موفقیت شاید از چیزی که دوست دارند و یا فکرش را می کنند هم بیشتر طول بکشد (اما حاضر هستند بهایش را بپردازند).

منبع-http://genie.ir