136831_952

افراد سوداوی چه خصوصیات اخلاقی دارند و از چه مشکلاتی رنج می برند و طرز رفتار آن ها براساس مزاجشان چگونه است می خواهیم این افراد را بیشتر بشناسیم و به خصوصیات و ویژگی ها رفتاری آنان شناخت بیشتری داشته باشیم

حمیدالله افراسیابیان دستیار تخصصی طب سنتی ایران اظهار داشت: افراد سوداوی الگوی ویژه‌ای از رفتار عصبی-روانی دارا هستند.

سوداوی مزاجان تلکم حساب شده دارند و روی هر کلمه که می‌گویند دقت می‌کنند

به گفته وی حرکت سوداوی‌ها شامل راه رفتن، تکلم و انجام کارها، به علت سردی نسبتاً کند است. اما به علت خشکی مغز دقت زیاد، تلکم حساب شده دارند و روی هر کلمه که می‌گویند دقت می‌کنند.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: سوداوی‌ها غالباً به گفته‌های طرف مقابل دقت کرده و برداشت مخصوص خود را دارند، که گاهی با شک و بدبینی همراه می‌شود.

افراسیابیان بیان داشت: سوداوی ها نشاط افراد گرم مزاج را ندارند؛ لذا بیشتر «آدم های خشک و رسمی» به نظر می‌رسند. در جمع‌ها چندان با مردم نمی‌جوشند و کم حرف و اندیشمند هستند, این موضوع گاهی اطرافیان را آزرده می‌کند.

سوداوی مزاجان علاقه به علوم فنی, ریاضی, دانش استدلالی و قضاوت تمایل دارند

وی ادامه داد: با توجه به دقت نظر در سوداوی‌ها، این افراد غالباً از حفظیات گریزان هستند و تکیه چندانی به حافظه ندارند، در مقابل به علوم فنی, ریاضی, دانش استدلالی و قضاوت تمایل دارند.

این دستیار تخصصی طب سنتی اضافه کرد: با نظری به تاریخ علم، در می‌یابیم که تعدادی از بزرگان تاریخ اندیشه بشری از سوداوی‌ها بوده‌اند. عمل به اصول, قواعد و قوانین، ریزبینی، پرسشگری و دقت بیش از حد، گاهی افراد سوداوی را به بدبینی, شک و گمان سوق می‌دهد.

افراسیابیان خاطرنشان کرد: لذا افراد سوداوی نسبتاً مستعد وسواس و افکار بد یا گمان بد نسبت به سایرین هستند. از لحاظ علمی و تحصیلی، هوش ریاضی آنها خوب است و از نقطه نظر شجاعت و ترس، در حد میانه‌ای هستند که بر محافظه کاری و عدم برخورد اعتقاد دارند و برخوردهایشان بیشتر به صورت انتقاد یا عملکرد قانونی و استفاده از ضوابط و مجازات‌های قانونمند است.تسنیم