با توجه به اینکه مصرف قرص‌ها یا پودرهای مکمل عضله ساز در چند سال اخیر افزایش یافته، محققان نسبت به مصرف این مکمل‌ها و عوارض خطرناک آنها هشدار می دهند.
به گزارش دکتر سلام به نقل ازمهر محققان مرکز پزشکی دانشگاه می سی سی پی دریافته اند که این گونه مکمل ها به دلیل دارا بودن هورمون تستسترون می تواند باعث افزایش ناگهانی فشار خون و سکته شود و در عین حال با افزایش های مکرر فشار خون به کلیه نیز آسیب وارد می کند.

بنابر همین گزارش این موضوع هشداری است  برای افرادی که از مکمل های دارای تستوسترون برای بازگرداندن تراکم ماهیچه‌ای از دست رفته، قدرت استخوانی و توان جنسی که با بالا رفتن سن تحلیل می‌رود، استفاده می‌کنند.

محققان  در مرکز پزشکی دانشگاه می سی سی پی، میزان فشار خون و پروتئین‌های موجود در ادرار موش‌ها را اندازه گیری کردند.

وقتی تمام موش‌ها به سن 13 ماهگی رسیدند، فشار خون و ادرار آنها برای اندازه گیری پروتئین‌ها که وجود آنها در ادرار نشانه اختلال در عملکرد و آسیب کلیه است، اندازه گرفته شد.

دانشمندان دریافتند؛ در آن دسته از موش‌هایی که مکمل‌های تستوسترون به آنها داده شده بود فشار خون و مقدار پروتئین‌های موجود در ادرار آنها بسیار بیشتر از موش‌هایی است که مکمل تستوسترون مصرف نکرده بودند و این موضوع می تواند در طولانی مدت صدمات جبران ناپذیری به سلامت بدن وارد کند.