32
آیا می دانستید نوزادانی که در تابستان به دنیا می آیند نسبت به نوزادانی که در زمستان به دنیا می آیند سالم تر هستند و از سلامت بدنی بیشتری برخوردارند؟آن ها حتی در بزرگسالی نیز روحیه سالم ترو شاداب تری دارند

نوزادان تابستانی یا زمستانی؟ به نظر شما اصلاً میان این دو گروه تفاوتی هست؟ فکر می کنید فصل تولد بر خلق و خو تأثیری دارد؟ بر اوضاع و احوال جسمانی چه طور؟ آیا می توان فصل تولد افراد را به عنوان یک عامل پیش بینی کننده سلامت روح و جسم در نظر گرفت؟

شاید تصور ما اینگونه باشد که فصل تولد و شیوه قرارگیری ستاره ها و کهکشان ها تنها روحیات ما را تحت تأثیر قرار می دهند؛ اما خلاف این باور زمان تولد ارتباط مستقیمی با سلامت جسمانی دارد. به عقیده دانشمندان کودکانی که در فصل تابستان متولد می شوند و مادرشان بخش مهمی از دوران بارداریش را در فصل های گرم گذرانده بزرگسالی سالم تری را پیش رو خواهند داشت. در واقع تولدهای تابستانی به این معناست که مادران هنگام بارداری مدت زمان بیشتری در معرض نور خورشید بوده اند و در نتیجه مقادیر بیشتری ویتامین D دریافت کرده اند.

بر همین اساس، کودکان تابستانی در مقایسه با زمستانی ها هم وزن بیشتری دارند و هم در بزرگسالی قد بلندتری پیدا می کنند. دختران متولد شده در گرم ترین فصل سال، دیرتر از سایرین بلوغ خود را آغاز می کنند و این مسئله در بسیاری جهات به سلامت بیشتر آنها کمک می کند. در کنار این مسئله، تولد در تابستان می تواند احتمال ابتلا به برخی بیماری ها از جمله ام اس را به شدت کاهش دهد. بنابراین، آنچه سلامت حال و آینده یک فرد را تعیین می کند نه تنها طبقه اجتماعی، تغذیه مادر، سن والدین و شرایط جسمانی آنهاست؛ بلکه یک عامل تعیین کننده و غیرقابل اجتناب دیگر هم وجود دارد که تقریباً هیچ کس به آن فکر نمی کند.

شفقنا زندگی