561fa438aa477

با این خبر به افرادی که دندان مصنوعی دارند هشدار می دهیم بسیار مراقب باشند تا آن را قورت ندهند و با این کار جانشان را به خحطر نیندازند چون این پیرمرد که ندانسته دندان مصنوعی اش را قورت داده بود با عمل جراحی توانست از شر آن خلاص شود

ماجرا در نیمه‌های شب شروع شد، وقتی یک مرد 55 ساله موقع خواب دچار حمله ناگهانی صرع شد و سپس 5 روز با سرفه، گرفتگی سینه و مشکل بلع روبرو بود.

 561fa4479dc38
یک مرد 55 ساله هندی به بیمارستان مراجعه کرد و گفت، از بچگی دچار حمله می‌شده و داروهای ضد صرع می‌خورد. او گفت، حالا با درد سینه و مشکل در خوردن روبرو است.

مشکل او با گذر زمان بدتر شده تا این که سرانجام به بیمارستان مراجعه کرده است. این مرد چند روز قبل موقع گذاشتن دندان مصنوعی در دهانش، دچار حمله شده و وقتی به حال آمده، متوجه شده بخشی از دندانش روی زمین افتاده، اما قسمت بزرگ دندان مصنوعی که قلاب هم داشته،‌ گم شده است. او دنبال قطعه ناپدید شده گشته اما نتوانسته آن را پیدا کند.

561fa447a0fc5
پزشکان با عکسبرداری از سینه او، متوجه شدند بخش گم شده دندان 32 سانتی متر در مری او پایین رفته است. پزشکان با کمی دردسر توانستند این دندان نصفه را که قلابش به مری گیر می‌کرد، خارج کنند و اگرچه بیمار کمی تب کرد، اما این نیز با مصرف آنتی بیوتیک برطرف شد. پزشک‌ها به او توصیه کردند به جای دندان مصنوعی متحرک، ایمپلنت کار بگذارد. البته آن‌ها می گویند، قورت دادن دندان مصنوعی اتفاق غیر معمولی نیست.

سایت «دیلی میل»