Cardiomyopathy1

بیماران قلبی که دچار نامنظمی در تپش قلبشان شده اند می توانند با در پیش گرفتن برخی روش های درمانی خانگی از عوارض بیماریشان بکاهند و اجازه ندهند بیماری شان سلامتی آن ها را  مختل کند

تپش قلب می تواند به علت مصرف نیکوتین، مصرف مشروبات الکلی، قهوه، مصرف شیشه، داروهای آمفتامین و کار بیش از حد باشد. تپش نامنظم قلب را می توان از چند طریق کاهش داد. البته نمی توان این روش ها را بدون مشورت با پزشک توصیه کرد. بنابراین اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید حتماً قبل از انجام این روش ها با پزشک معالج خود مشورت کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، ضربان قلب سریع و ناگهانی می تواند نشانه بیماری قلبی باشد. تپش قلب یک احساس غیرعادی در قفسه سینه است که طی آن قلب تند یا آهسته می زند.

اما به نقل از سایت «Prevention» تپش قلب می تواند به علت مصرف نیکوتین، مصرف مشروبات الکلی، قهوه، مصرف شیشه، داروهای آمفتامین و کار بیش از حد باشد. تپش نامنظم قلب را می توان از چند طریق کاهش داد. (البته نمی توان این روش ها را بدون مشورت با پزشک توصیه کرد. بنابراین اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید حتماً قبل از انجام این روش ها با پزشک معالج خود مشورت کنید.)

دارچین

این ادویه حاوی مواد مغذی از جمله منگنز و پتاسیم است که برای قلب مفید است. این ادویه جریان خون را بهبود می دهد و مانع از تجمع بیش از حد کلسترول مضر می شود. کافی است یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با یک لیوان آب ولرم مخلوط و میل کنید.

ایجاد تعادل در الکترولیت ها

بالا یا پایین بودن میزان الکترولیت ها در بدن مانند پتاسیم، کلسیم، سدیم و منیزیم می تواند باعث افزایش تپش قلب شود. بنابراین با مصرف متعادل مواد غذایی حاوی این املاح میزان مناسب الکترولیت در بدن حفظ می شود.

عسل و لیمو

عسل ماده غذایی عالی است زیرا به آسانی جذب می شود. مصرف یک لیوان آب با یک قاشق غذاخوری عسل و آب نصف لیمو قبل از خواب، می تواند تپش قلب را درمان کند.

آب سرد

با خوردن یک لیوان آب سرد، ضربان طبیعی قلب تنظیم می شود. علاوه بر آن سرگیجه، اضطراب و استرس کاهش پیدا می کند. با شستن صورت با آب سرد یا گرفتن دوش آب سرد، ریتم طبیعی قلب تنظیم می شود.