5696385

با برخی ترفندهای خانگی می توانید از شر بوی بد دهان خلاص شوید و به راحتی با آن مبارزه کنید این بو با راههای درماین طبیعی قابل رفع است  کافیست این راه حل های مفید را امتحان کنید!

بوی بد دهان شما می‌تواند خیلی زود به تنهاترین فرد جمع تبدیل‌تان کند اما محققان می‌گویند این مشکل شایع که باعث شرمندگی مبتلایانش می‌شود را به سادگی می‌توان با ترفندهای خانگی و تغییر رژیم غذایی برطرف کرد.

درمان بوی بد دهان با رژیم غذایی

به نوشته دیلی میل، برای مطمئن شدن از اینکه بوی بد دهان، شما و اطرافیان‌تان را کلافه می‌کند یا نه، می‌توانید پشت قاشق را بلیسید و صبر کنید خشک شود.اگر بعد از خشک شدن قاشق بوی بدی به مشام‌تان رسید، معنایش این است که شما با بدبویی نفس‌تان دیگران را آزار می‌دهید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مجله سیب سبز، گذشته از این محققان می‌گویند غذایی که می‌خورید هم می‌تواند باعث بد بو شدن دهان‌تان شود و به همین دلیل توصیه می‌کنند که برای رها شدن از این وضعیت توصیه‌های زیر را رعایت کنید.

برای رفع بوی بد دهان کمتر گوشت بخورید

محققان می‌گویند جویدن آدامس یا برگ نعنا می‌تواند دهان‌تان را برای لحظاتی خوشبو کند اما نمی‌تواند علت اصلی آن را از بین ببرد. برای کمتر کردن بوی بد دهان‌تان باید با رژیم غذایی که پروتئین بالایی دارد، خداحافظی کنید تا به‌خاطر بیشتر شدن باکتری‌هایی که در دهان شما فرصت زندگی کردن پیدا می‌کنند، نفس‌تان بوی بد نگیرد.

برای رفع بوی بد دهان هویج بخورید

برای خلاص شدن از این مشکل باید کمتر سراغ خوراکی‌هایی مثل سیر، پیاز، غذاهای تند و قهوه بروید اما می‌توانید با جویدن هویج خام و سیب بزاق دهان‌تان را تحریک کنید و باعث شوید با بیشتر شدن ترشح، باکتری‌هایی که دهان شما را بد بو می‌کنند از بین بروند. غذاهای ترش هم از دیگر گزینه‌هایی هستند که برای تحریک بزاق می‌توانید سراغ‌شان بروید.

برای رفع بوی بد دهان ادویه‌ دوست شوید

ادویه‌هایی مانند دارچین، هل، میخک، رازیانه و شوید هم بوی بد دهان را کم می‌کنند و اگر علت بد بو شدن دهان‌تان مشکلات معده شما نباشد، می‌توانید آن را از بین ببرند.