correct-ways-to-take-care-of-acne-prone-skin

 

هر چقدر که سن بالا میرود احتیاجات ما نیز متفاوت تر و زیادتر میشود ممکن است وسایلی که تا امروز استفاده میکردیم در اثر استفاده زیاد دیگر دوست نداشته باشید درباره زیبایی نیز همینطور است ممکن است در یک مدت معینی برایمان خوش آیند باشد و از زمانی بخواهیم که تغییرای را بوجود بیاوریم این تغییرات چه زمانی است  دراین بخش  درباره بهترین زمان تغییرات  زیبایی مطالب مفیدی را میخوانیم

 

چه زمانی مراقبت های زیبایی را باید تغییر داد

۱. هنگام تغییر فصل

با تغییر فصل، نیازهای پوست ما نیز تغییر خواهد کرد، مخصوصا زمانی که درجه حرارت هوا نیز کاهش یا افزایش یابد. در تابستان ما از یک مرطوب کننده ی سبک استفاده می‌کنیم که به راحتی هم جذب پوستمان می‌شود. اما در طول زمستان، یک نرم کننده ی قوی بهتر جواب خواهد داد، چرا که هوای سرد، پوست را خیلی سریع خشک می‌کند، بنابراین نیاز پوست ما به رطوبت بیشتر خواهد شد.

اگر می‌خواهید به مکان جدیدی مسافرت کنید، آب و هوای آنجا را بررسی کنید. محصولی که در شهر خودتان خیلی خوب جواب دهد شاید در سفر نتیجه معکوسی داشته باشد و بیشتر باعث آسیب رساندن به پوست و مویتان شود. می‌توانید درباره اینکه در آب و هوای محل سفرتان چه محصولاتی مطلوب است، کمی در اینترنت جستجو نمایید.

۲. هنگام بارداری

زمانی که منتظر به دنیا آمدن کودکتان هستید، بدن شما دستخوش تغییرات هورمونی فراوانی خواهد شد. این تغییرات ممکن است برای هر خانمی متفاوت باشد. بعضی‌ها خیلی جوش می‌زنند، اما در کمال تعجب بعضی‌ها هم پوستشان خیلی صاف و درخشنده خواهد شد. در این مورد هم باید محصولاتی که تا پیش از دوران بارداری تان استفاده می نمودید را تغییر دهید. از آنجا که خانم‌های باردار در شرایط حساسی به سر می‌برند، با پزشکتان در مورد محصولاتی که برای شما و فرزندتان خطراتی را به همراه نداشته باشد مشورت نمایید.

۳. هنگام استفاده از داروهای خاص

اگر پزشک، برای شما استفاده از داروهای خاصی را تجویز کرده است، ممکن است برخی از این داروها دارای عوارض جانبی بر روی پوست و موی شما باشند. بعنوان مثال برخی داروها پوست شما را حساس کرده و برخی هم پوستتان را دچار کم آبی خواهند کرد. در مورد این مسائل با پزشکتان صحبت کنید تا بفهمید که باید از این ببعد باید از چه نوع محصولاتی استفاده نمایید. مثلا اگر از دارویی استفاده می‌کنید که پوستتان را دچار کم آبی می‌کند، دیگر باید از مرطوب کننده ی قوی تری استفاده کنید.

۴. هنگام افزایش سن

نوجوانان با توجه به اینکه پوست حساسی دارند و دائم دستخوش تغییرات هورمونی هستند، باید از محصولات ضد حساسیت استفاده کنند. است محصولات باید ملایم و سبک باشند تا پوست را تحریک نکنند. زمانی که ۲۰ سالگی را گذراندید دیگر باید از محصولاتی استفاده نمایید که از پیری زودرس پوستتان جلوگیری نماید. و با بیشتر شدن سن باید از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص مراقبت بیشتر و بهتر از پوست یک فرد میانسال است. سعی کنید هر ۵-۱۰ سال یا بیشتر، با توجه به میزان تأثیر محصول بر پوست و مویتان، محصول خود را تعویض نمایید.

۵. هنگام یافتن یک محصول بهتر

این مورد کاملاً واضح است، اگر محصولی پیدا کردید که از چیزی که در حال حاضر استفاده می‌کنید خیلی بهتر است، قطعاً باید از این به بعد از آن محصول استفاده کنید. تعداد زیادی از محصولات زیبایی مختلف وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید. همچنین روش و متدهای زیبایی مختلفی هم وجود دارد که بارها و بارها در جاهای مختلف دیده یا خوانده اید. سعی کنید ذهنتان را باز نگاه داشته، تحقیق کنید و توصیه‌های دوستان، خانواده و پزشکتان را هم بشنوید.

منبع-http://www.guinness.ir