images.jpg45833
آیا می دانستید عدم مصرف میوه و سبزیجات چه تاثیرات منفی روی بدنتان می تواند بگذارد و در صورت مصرف نکردن این خوراکی های سالم چه آسیبی به بدنتان وارد می کنید؟با دریافت نکردن میوه و سبزیجات مختلف ممکن است دچار علائمی مانند احساس گرسنگی،زرد شدن پوست،افزایش فشار خون،احساس افسردگی و…شوید.

خوردن میوه‌ها و سبزیجات در در بالاترین فهرست رژیم غذایی روزانه قرار دارد.

فراموشی در مصرف این محصولات غذایی منجر به شش عارضه جانبی می‌شود.

احساس گرسنگی: فیبر و آب سرشار در میوه و سبزیجات به احساس سیری کمک می‌کند. در مجله آکادمی تغذیه و رژیم غذایی اینطور منتشر شده که توقف مصرف میوه و سبزیجات احساس مدام گرسنگی را در فرد ایجاد می‌کند.

زرد شدن پوست: مصرف میوه‌ها و سبزیجات منجر به روشن شدن و شادابی پوست می‌شود. در مقابل عدم مصرف این محصولات و عدم وجود کاروتنوئیدها منجر به زرد شدن پوست بدن می‌شود.

افزایش فشار خون: با توجه به مطالعات محققان در کالج امپریال لندن، عدم مصرف میوه و سبزی منجر به افزایش فشار خون می‌شود.

احساس افسردگی: یکی دیگر از عوارض عدم مصرف میوه و سبزی احساس خمودگی و بی حالی است.

اختلالات شناختی: افراد مسن که به تعداد کافی از میوه و سبزی استفاده نمی‌کنند در معرض خطر ابتلا به اختلالات شناختی خفیف هستند. پلی فنول ها و ترکیبات آنتی اکسیدانی گیاهان خود عاملی برای افزایش سطح حافظه هستند.

کاهش امید به زندگی: اجتناب از مصرف میوه‌ها و سبزیجات منجر به پایان قریب الوقوع زندگی می‌شود و مجله پزشکی بریتانیا در بررسی‌های اخیر خود این نتیجه را منتشر کرده است.

سلامانه،