photogallery_diabetes_fun_ways_to_get_fit_00_full
آیا می دانستید خانم هایی که تناسب اندام دارند نسبت به دیگر بانوان از  دیابت در امان خواهند ماند و خوش اندامی و نداشتن اضافه وزن می تواند آنان را در برابر این بیماری مهلک ایمن کند خانم هایی که اضافه وزن دارند و بدن آن ها گلابی و سیب شکل است بهتر است بسیار محتاط باشند

بر اساس تحقیقات جدید تناسب اندام در زنان آنها را به طور قابل توجهی در خطر گسترش بیماری دیابت نوع 2 حفظ می‌کند.

این تحقیقات که در نشست سالانه ژنتیک انسانی در جامعه آمریکا به دست آمده است، ارتباط یک تنوع ژنتیکی در زنان با اندام‌های متفاوت را مورد بررسی قرار داده است.
محققان دریافته‌اند که زنان با اندام‌ گلابی شکل دارای ژن Klf14 هستند که به صدها ژن دیگر در بدن آنها کمک می‌کند تا چربی در نقاط ضروری بدن آنها ذخیره شود.
گفتنی است تغییر ژن از مادر زن به ارث برده می‌شود و این تغییر در مردان بی‌تاثیر است.
محققان همچنان درحال بررسی این تفاوت در بین مرد و زن هستند و احتمال می‌دهند که ممکن است دلیل آن بر سر یک پروتئین خاص باشد.
این درحالی است که یافته‌ها باعث تعجب مدیر پزشکی مرکز مراقبت‌های پزشکی کالیفرنیا شده است.
متاسفانه باید گفت: طبق گزارشات DCD بیش از یک سوم افراد بزرگسال آمریکایی به علائم اولیه دیابت مبتلا هستند و این امر یکی از موضوعات نگران کننده در آمریکا می‌باشد این وضعیت که بابالا بودن غیر طبیعی قند خون در افراد همراه است، در 5 ساله اخیر تا 30 درصد در بین افراد گسترش داشته است.
براساس تحقیقات انتشار یافته در مجله تغذیه در آمریکا چربی های اضافی بدن که با شکل سیب مانند اندام در ارتباط است، به طور طبیعی خطر دیابت نوع 2 را در زنان و مردان افزایش می‌دهد.
این درحالی است که مدل گلابی مانند اندام زنان این عامل خطر را به شدت کاهش می‌دهد.
لذا بایستی زنان بیش از مردان مراقب فرم اندام خود باشند تا بتوانند این بیماری خطرناک را از خود دور نگه دارند.