9ece9158e30bb9a5d3ccc449af54b87cdd0fe488

عارضه گردن پیامکی را برخی افراد جدی نمی گیرند و نمی دانند که در معرض خطر آن قرار دارند و استفاده زیاد از تبلت و تلفن همراه موجب بروز آن می شود می توان با ورزش و تغییر حالت استفاده از این گونه وسایل می توان با آن مقابله کرد.

پزشکان هشدار داده‌اند که کسانی که به استفاده از موبایل و تبلت معتاد هستند حالا با با عارضه خم شدن ستون فقرات دست و پنجه نرم می‌کنند. این مسئله به ویژه در نوجوان‌ها دیده می‌شود و به گفته پزشکان باعث شده تا درصد بسیاری از نوجوان‌ها  گوژپشت شوند.

دکتر جیمز کارتر،از فیزیوتراپیست‌های برجسته استرالیا با اشاره به افزایش نگران کننده شمار بیماران مبتلا به این وضعیت در طی چند سال گذشته گفت: 50 درصد این بیماران دانش آموزان دبیرستانی هستند.

به گفته محققان،کاربران تلفن همراه به طور متوسط روزی چهار ساعت به تلفن همراه خود خیره می شوند که منجر به بیش از هزار و 400 ساعت فشار مضاعف بر ستون مهره های ناحیه گردن در طول یک سال می شود.
وضعیتی که انسان در هنگام خیره شدن به تلفن دارد، باعث سایش بیش از حد مهره‌های گردن می شود که در نهایت برای تصحیح آن به عمل جراحی نیاز خواهد بود.
پزشکان معتقدند که بر اثر خم شدن مکرر سر، ستون فقرات تا بیش از چهار سانتی متر تغییر می کند. این آسیب را می توان در نوجوانان با ورزش منظم و اتخاذ یک شیوه زندگی طبیعی و سالم به حداقل رساند

دیلی‌تلگراف