001_Working_Late_Low_Quality

اکثر افراد شاغل که در طول روز فرصت چک کردن ایمیل و دیگر کارهای جانبی خود را ندارند در رختخواب و هنگام خواب آن ها را انجام می دهند آیا این کار درست است و این امر لطمه ای به سلامتی شنا نمی زند و موجب اختلال در خوابشان نخواهد شد!

درست است که گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی دیگر باعث شده‌اند که اینترنت همیشه در دسترس شما باشد، حتی موقعی که در رخت‌خواب دراز کشیده‌اید. اما متاسفانه وب‌گردی شبانه باعث تشدید مشکل بی‌خوابی می‌شود چون نور این دستگاه‌های الکترونیکی باعث می‌شوند که احساس خواب‌آلودگی شما از بین برود و بیهوده بیدار بمانید.

، به نظر متخصصان، اگر چشم انسان قبل از خواب با نور زیادی برخورد داشته باشد، این نور به مغز پیام می‌دهد که باید بیدار بماند. برای جلوگیری از این اثرات منفی در میان کسانی که با مشکلات حاد بی‌خوابی روبه‌رو هستند، باید سه ساعت قبل از زمان خوابیدن، نور خانه و اتاق را به کم‌ترین میزان ممکن برسانید و دستگاه‌های الکترونیکی را کاملا کنار بگذارید.

یکی از کارهای اشتباه دیگری که بی‌خوابی را تشدید می‌کند، کار کردن و پرداختن به کارهای اداری در رخت‌خواب است. بعضی‌ها فکر می‌کنند که اگر در رخت‌خواب، مثلا قبض‌هایشان را بپردازند یا ایمیل‌هایشان را چک کنند، از وقت استفاده کرده‌اند؛ اما تبدیل کردن فضای خواب به فضای کار، باعث مشکلات جدی خواهد شد. باید به خودتان عادت دهید که اتاق خوب و تخت‌خواب فقط برای خوابیدن و یا رابطه زناشویی است، نه کار کردن.