89+

با این علائم و نشانه ها می توانید به راحتی به ابتلای سالمندان به آلزایمر پی ببرید و متوجه این عارضه در آنان شوید نشانه های اولیه این بیماری ذهنی را در این مطلب برایتان آروده ایم با مشاهده آنان به پزشک مربوطه مراجعه کنید

به نظر شما اولین نشانه های آلزایمر چیست؟ چه علامتی را شاخصه این بیماری می دانید؟ با احتمال بسیار زیاد پاسخ اغلب ما در مواجهه با این سؤالات اختلال در حافظه است؛ اما به نظر می رسد نشانه های ابتدایی این بیماری را باید در جای دیگری و نه ضعف حافظه جست و جو کرد.

 خلاف آنچه ما فکر می کنیم آلزایمر نه از ضهع حافظه بلکه از کاهش توانایی در مسیریابی آغاز می شود.دانشمندان آلمانی با انجام آزمون واقعیت مجازی به این نتیجه رسیده اند که بیماری فراموشی دهه ها پیش از اینکه به صورت علنی نمایان شود قابل تشخیص است.تشخیصی که به واسطه توجه به نکاتی غیر از اختلال در حافظه مانند ضعف در جهت یابی امکان پذیر می شود.

شاید در اهمیت این یافته ها دچار ابهام باشید؛ اما ضرروت شناخت نشانه های ابتدایی آلزایمر زمانی برای ما روشن می شود که نگاهی به روند درمان ناپذیر این بیماری داشته باشیم، بیماری که بیشتر مواقع در سنین بالا تشخیص داده می شود و همین امر بهبود آن را دچار مشکل می کند. به همین دلیل نباید از کنار موضوعی هم چون ارتباط میان سیستم جهت یابی مغز و زوال عقل به سادگی عبور کرد.

در واقع، برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام آلزایمر توجه به تغییرات مغز در سنین جوانی یکی از نکات کلیدی است، تغییراتی که احتمال دارد به شکل اختلال یا فراموشی بروز کند. از طرف دیگر، گستره وسیع عواملی که زمینه ساز ابتلا به آلزایمر هستند نشان از الزام بررسی متغیرهای سن، ژنتیک و سبک زندگی خبر می دهد. بنابراین، اگر جوان هستید و گاهی نمی توانید به راحتی مسیر خود را شناسایی کنید به یک پزشک مراجعه کنید، شاید شما در معرض ابتلا به آلزایمر هستید.

منبع bbc