6توصیه می کنیم از توت فرنگی بیشتر استفاده کنید این میوه خاصیت های درمانی فراوانی دارد از جمله خاصیت های مهم آن رفع بیماری های قلبی،سفید کردن دندان ها،رفع آکنه و چین و چروک و…می توان نام برد مصرف این میوه بخصوص برای اطفال بیشتر توصیه می شود

 طعم دلنشین این میوه های کوچک قرمز برای هیچ کس پنهان نیست اما طعم آنها حتی اندازه نصف خاصیت هایش را نیز نمی گیرد. علاوه بر طعم خوب، آنها اثرات زیادی به روی سلامتی شما دارند و می توانند به شما کمک کنند تا از پس بسیاری از بیماری ها بر بیایید. اما این تمام قضیه نیست، آنها می توانند به عنوان سلاح طبیعی زیباشناختی استفاده شوند و به شما کمک کنند تا از مشکلات پوستی خود نیز رهایی پیدا کنید.
1. توت فرنگی دندان های شما را سفید می کند
دفعه بعد که به فکر یک درمان برای سفید کردن دندان هایتان افتادید، بهتر است که پول های خود را در دندان پزشکی حرام نکنید. به جای آن بهتر است از خوردن چند توت فرنگی لذت ببرید. با توجه به تراکم بالای ویتامین C آنها به راحتی می توانند پلاکی که باعث می شود دندان های شما زرد شود را از بین ببرند. با درست کردن یک مخلوط ساده توت فرنگی و استفاده منظم از آن می توانید رنگ دندان هایتان را به راحتی عوض کنید.
2. خطر حمله قلبی را کاهش می دهند
بیماری های قلبی در حال حاضر اولین عامل مرگ و میر به حساب می آید و باید جدی گرفته شوند. با غذا خوردن صحیح شما می توانند خطر حمله قلبی را به شدت کاهش دهید، بنابراین توت فرنگی ها باید قسمتی از رژیم سالم شما باشند. اسید الاژیک به کنترل LDL کمک می کند که در حقیقت همان کلسترول بد است و توت فرنگی ها از این اسید ها بسیار غنی هستند. هم چنین ویتامین C به تقویت رگ های خونی و شاهرگ های شما کمک می کند و توت فرنگی منبع غنی آن است.
3. توت فرنگی باعث کندی پیرشدن می شود
ما به خاطر اینکه سلول های بدنمان رشد می کنند، پیر میشویم. اما این فرآیند می تواند کند شود. به خاطر قرار داشتن در معرض همیشگی آفتاب و آلودگی پوست ما سریعتر رشد می کند، اما اگر شما به طبیعت برگردید و دنبال راه حلی باشید می توانند تا حدودی تعادل ایجاد کنید. توت فرنگی ها آنتی اکسیدان های قوی هستند که در برابر عواملی که باعث می شود شما سریعتر پیر شوید مقاومت می کنند. با توجه به مطالعات انجام شده تنها با مصرف توت فرنگی در نیم ساعت می توانید سطح آنتی اکسیدانتان را افزایش دهید.
4. در مبارزه با مشکل های آکنه و جوش مفید هستند
اگر شما با اینکه نیم ساعت نیز صرف ساختن و استفاده کردن از ماسک توت فرنگی کنید، همیشه در برابر آکنه و چین و چروک مقاوم خواهید بود. آنتی اکسیدان ها را اگر به روی پوستتان اعمال کنید نتیجه بهتری می گیرید تا اینکه بخواهید آن ها را بخورید. مخصوصا در زمان تابستان که همیشه در معرض نور آفتاب قرار خواهید داشت این بهترین راه حل است.
5. باعث ناپدید شدن کک مک می شوند.
اگر نظر مرا بخواهید کک مک بسیار زیبا است و شما نباید آن را از بین ببرید. اما حقیقت این است که بعضی از افراد آنها را جذاب نمی بینند و اگر بخواهید آن ها را از بین ببرید بهتر است از توت فرنگی استفاده کنید و کرم های گران قیمت را خریداری نکنید. اگر با مواد دیگری مانند آب لیمو، خمیر ترش، خربزه درختی و یا شیر کره ای استفاده شود قادر است که رنگ لکه های پوستی شما را عوض کند و آنها را از بین ببرند.
6. با خوردن توت فرنگی با آسم و آلرژی های خود بجنگید
اگر از جنگیدن با آسم و آلرژی های با دارو خسته شده اید، بهتر است که چیز متفاوتی را امتحان کنید. با توجه به تاثیر ضد التهابی که آنها دارند، اگر از آنها استفاده کنید می توانند تمام نشانه هایی مانند بینی دارای ترشح، کهیر و چشمان اشکدار را از بین ببرید. تحقیقات مختلفی نشان داده اند که شما می توانید با تغییر رژیم غذایی خود از خطر ابتلا به آسم جلوگیری کنید.
7. به بدن شما کمک می کند که هورمون های خوشحال بودن را تولید کنند
این یک حقیقت علمی است که افسردگی به خاطر حالت روحی شما ایجاد می شود، اما این به آن معنی نیست که شما نمی توانید با خوردن مواد غذایی سالم و طبیعی از آن جلوگیری کنید. بنابراین دفعه دیگر که شما احساس ناراحتی کردید، بهتر است کمی توت فرنگی بخورید، آنها باعث می شوند که هوموسیستین در مقادیر غیر سالم تولید نشود و بنابراین باعث می شود که خون مواد غذایی را به مغز شما برساند. مقادیر غیر سالم هوسیستین جلوی تولید هورمون های خوشحالی مانند دوپامین و سروتونین را از غدد شما می گیرد، که قاعدتا باعث می شود شما احساس غمگین بودن داشته باشید. ما نیز چنین خواسته ای نداریم.
8. آنها دسری خوشمزه با اثرات ضدسرطانی هستند
این نکته بسیار جالبی است که این میوه های کوچک چه اثراتی زیادی ممکن است روی بدن ما داشته باشند. دفعه بعدی که می خواهید یک بستنی خانگی شکلاتی درست کنید می توانید حداقل دو عدد توت فرنگی را روی آن قرار دهید. قدرت بالای انتی اکسیدان و ضد التهابی که دارند می تواند از رشد تومور ها و از پخش شدن بیشتر آنها جلوگیری کنند.
9. قدرت بینایی شما را تقویت می کنند و چروک زیر چشم را از بین می برد
ما تا کنون بیان کرده ایم که آنها در مقابل با بیماری های قلبی، آسم و سرطان چه قدر قوی هستند، اما می شود از خواص غذایی آن برای نکات زیبایی نیز استفاده کرد. اگر شما زیر چشم هایتان چروک های تیره ای دارید، توت فرنگی به خوبی می تواند آنها را از بین ببرد، خواص ضد التهاب و سفیدکنندگی آنها ترکیب بسیار مناسبی به حساب می آید. به علاوه تراکم بالای ویتامین C از بیماری های مربوط به چشم مانند آب مروارید جلوگیری می کند.
10. مادران باردار باید بیشتر هوس توت فرنگی بکنند
توجه زیاد به خوردن مواد غذایی در دوران حاملگی بسیار اهمیت دارد و اگر شما می خواهید که کودکی سالم با داشتن شرایط مناسب برای رشد سریع را داشته باشند. اگر در هنگام بارداری در دوز های مناسب از توت فرنگی استفاده کنید، ویتامین و مواد معدنی کافی برای رشدش را فراهم می کنید.
222
9صبح