vegetables-to-grow-in-winter-640x360

بهتر است در این فصل از سبزیجات مفید بهره بگیرید و در سفره غذایتان از آن ها استفاده کنید و سعی کنید سلامتی تان را با مصرف این نوع سبزی ها حفظ کنید می خواهیم لیستی از بهترین سبزی های این فصل را به شما معرفی کنیم

بسیاری از سبزیجات فوق العاده برای استفاده و لذت بردن در اواخر پاییز وجود دارد که کمتر شناخته شده اند ؛اما خوشمزه و مغذی هستند .

کدو

کدوی تازه محلی نسبت به گونه های وارداتی طعم و مزه کاملا متفاوتی دارد که برای همه افراد مخصوصا کودکان مفید و دلپذیر است . همچنین خوردن آن بسیار ساده است که می توان تکه های خرد شده آن را به سالادها اضافه کرد .

کلم پیچ

وقتی که شما نمی خواهید کاهوی وارداتی را خریداری کنید کلم پیچ بهترین گزینه به جای آن است که با سیر و یا روغن زیتون بسیار خوشمزه و سودمند است .می توان خرد شده این سبزی مفید را به سوپ و خورش اضافه کرد .

هویج

هویج سبزی فوق لاعاده مفیدی است که خام و یا پخته خورده می شود .روش هایی برای لعابی کردن هویج وجود دارد مثل هویج پخته در زیتون روغن .آن ها با زنجبیل ؛ سیر و زیره بسیار عالی طبخ داده می شوند .از هویج می توان در سالادها استفاده کرد و البته در کیک نیز بسیار دلپذیر و مفید خواهد بود .

کلم قمری

کلم قمری عجیب و غریب و ناشناخته است . آنها به اندازه یک طالبی و هنگامی که پوست کنده می شوند بی هسته هستند . شما می توانید آن را خام میل کنید .

پیاز

پیاز نقش بسیار مهمی در پخت پز دارد .پیاز زیاد مورد توجه واقع نشده اما بسیار با اهمیت و مفید است .آن ها می توانند در بسیاری از غذا ها و یا سوپ ها ؛برای پر کردن مواد غذایی ؛املت ؛انواع ساندویچ و…به بهترین شکل مورد استفاده قرار بگیرند .

منبع : سایت treehugger