ways-to-celebrate-your-weight-loss

 بسیاری از مردم  برای از دست دادن چربی شکم در تلاش  هستند  تا با افزایش دما اینکاررا انجام دهند. این می تواند به اشکال مختلف، از جمله نشستن در سونا، پوشیدن کمربند شکم یا ورزش . اگر چه افزایش دما می تواند باعث عرق بیشتر شود ، ولی لزوما به معنای کاهش چربی نیست علاوه بر این، ورزش و یا نشستن در یک محیط گرم برای مدت زمان طولانی می تواند باعث کم آبی بدن، احتمالا منجر به آسیب های جدی شود به نکاتی در این مورد توجه کنید که دانستن آنها بسیار مفید است

بنظر می‌آید این یک اتفاق همیشگی است که مدی زودگذر و جدید با ادعای از بین بردن چربی شکم، پدیدار می شود. در حالیکه انواع روش های چربی سوزی نتایج سوال بر انگیزی دارند، درست خوردن و ورزش کردن قابل اطمینان ترین گزینه‌ی پیش رو هستند.

هرچند خیلی لذت بخش است که فکر کنیم حرارت، خودش به تنهایی در کاهش چربی شکممان موثر است، اما باید بدانید که این تئوری کماکان یک تئوری آزمایشی است.

خطرات چربی شکم

چربی شکم می تواند برای سلامتی شما مخاطره آفرین باشد، چه مرد باشید و چه زن! پس کنترل چربی شکم باید برایتان اولویت داشته باشد.

چربی شکم، خیلی مسئله آفرین است، چرا که فقط چربی زیر پوستی نیست، بلکه شامل چربی احشائیست، به این معنی که اندام‌های داخلی بدنتان را محاصره کرده است. چربی شکم خطر ابتلا به مشکلات قلبی، دیابت و حتی سرطان روده را افزایش می‌دهد!

پلاستیک پیچ کردن

یکی از افسانه‌هایی که در رابطه با حرارت و کاهش چربی شکم مطرح است، پوشاندن شکم توسط پلاستیک یا هر شیء خارجی دیگری است، که باعث بوجود آوردن گرمای بیشتر در اطراف شکم و نتیجتا چربی سوزی سریع تر شود. دوستان من، چنین اتفاقی نخواهد افتاد!

شاید بعدا روی ترازو بروید و متوجه شوید که کمی سبک‌تر شده اید، اما تنها دلیل این اتفاق این است که پوشش شما باعث شده بدنتان آب بیشتری دفع کند، نه چربی بیشتر! در حقیقت این روش حتی می‌تواند برایتان خطر آفرین باشند! از آنجایی که پلاستیک پیچ کردن اجازه نمی‌دهد که عرق بدنتان خشک شود، پس بدن شما نخواهد توانست خودش را بخوبی خنک کند.

سونا

سونا هم بعنوان یکی از این روش‌های حرارتی فرض شده که به سوزاندن چربی مازاد شکم کمک می‌کند، اما این تئوری هم بخوبی کار نمی‌کند.

بر اساس برخی تحقیقات، تنها مزایای سلامتی که سونا بهمراه دارد، این است که به شما آرامش داده تا احساس بهزیستی بیشتری نمایید. در حقیقت سونا حتی می تواند برای افرادی با مشکلات قلبی و فشار خون، خطرناک هم باشد.

سلولهای گرمازا

یک روش دیگر حرارتی که ادعا می‌شود تاثیر بیشتری بر کاهش چربی شکم دارد، در تحقیقی توسط پژوهشگران دانشگاه ohio state و در مجله‌ی biomaterials در سال ۲۰۱۲ معرفی شد.

در این تحقیق کپسول‌هایی که درونش سلول‌های گرمازا داشت، مستقیما به شکم موشی تزریق شدند. نتیجه اینکه پس از ۸۰ روز، موش ما ۲۰ درصد چربی شکمش را از دست داده بود!

مقدار چربی احشائی -خطرناک ترین نوع چربی- کاهش پیدا کرد و تا مقداری هم با سلول های چربی قهوه ای که برای تولید گرما برای بدن استفاده می شود، جایگزین شد. علم پزشکی هنوز این روش را بر روی انسان‌ها امتحان نکرده است، اما محققان بر این باورند که این تکنیک نوین، آینده‌ای روشن دارد.

چه روشی به کار می‌آید؟

متاسفانه هنوز روش آزموده شده و صحیحی برای کاهش چربی شکم توسط حرارت، معرفی نشده است. پس فعلا چنین راه‌هایی را از ذهنتان دور کنید.

تمریناتی هم که مستقیما شکم را هدف قرار می‌دهند، با وجود اینکه عضله سازی می‌کنند، اما چربی شکم را از بین نخواهد برد. چربی شکم، تنها با کاهش سطح کلی چربی بدن شما کاهش پیدا خواهد کرد.

تمرینات کاردیو همچون پیاده روی تند به مدت ۳۰ دقیقه در روزهای هفته، و تمرینات قدرتی همچون بدنسازی، می توانند راه حل مطمئن و بی دردسری برای کاهش چربی شکمتان باشند. همچنین باید رژیم غذایی تان را نیز رعایت کنید و پروتئین های بدون چربی بخورید. بجای مصرف کربوهیدرات‌هایی مانند نوشابه و نان سفید هم، کربوهیدرات‌های فیبر دار همچون غلات سبوس دار، میوه و سبزیجات را جایگزین نمایید.

lkfu-http://fitnessmagazine.ir