0توصیه ما به افرادی که زیاد از لوازم آرایش استفاده می کنند مصرف انواع مکمل هاست چون مصرف بی رویه از این قبیل لوازم آرایشی باعث آسیب به پوست خواهد شد و نیازمند جبران عوارض این قبیل مواد شیمیایی به وسیله مکمل هاست

دکتر احسانی متخصص پوست  در خصوص آسیب پوست بر اثر مصرف طولانی مدت لوازم آرایش گفت: در بیشتر موارد می‌توان به جنبه زیباتر شدن خانم‌ها و یا عدم اعتماد به نفس کافی را دلیل استفاده بیش از حد لوازم آرایش دانست.
وی در ادامه گفت: افراد استفاده از لوازم آرایش را بنابر پوشیده شدن معایب صورتشان استفاده می‌کنند و بیشتر مواقع از آسیب‌های جبران ناپذیر پوستی آگاهی لازم را ندارند و بد‌لیل رابطه مستقیم تغذیه و سلامت پوست آن را بوسیله تغذیه و یا مکمل‌های غذایی می‌توان بهبود بخشید.
این متخصص پوست افزود: محصولات لبنی و مصرف ویتامین‌های A می‌‌‌تواند برای بهبود بخشیدن رنگ پوست و بازسازی سلول‌های پوستی مؤثر واقع شود. همچنین مصرف ویتامین A می‌تواند خطوط صورت و چین و چروک را تا حدی بهبود بخشد.
وی بیان کرد: مصرف میوه‌ها و سبزیجات و مایعات می‌تواند برای آب رسانی پوست مفید باشد و شفافیت پوست را بدنبال داشته باشد.
احسانی تصریح کرد: لازم است افراد کمبود روی، آهن و زینک را از طریق آزمایشات پیگیری کنند چرا که می‌تواند باعث بروز ضایعات پوستی در قسمت‌های کشاله ران، زیر‌بغل و قسمت‌های دیگر شود همچنین می‌تواند ریزش مو و علائم بد‌خلقی را برای فرد ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: گاهی لازم است در کنار تغذیه سالم مکمل‌های غذایی نیز مصرف گردد که این مکمل‌ها حاوی ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که خاصیت ضد‌ چروک، شفافیت، رفع سیاهی و کبودی دور چشم دارند و می‌توانند در کلاژن‌سازی پوست مؤثر باشند.
باشگاه خبرنگاران جوان