healthy-eating-habits-for-children-and-teens-L-hF29v8

 اگر می خواهید به افزایش رشد فرزندتان کمک کنید توصیه می کنیم از این روش های مفید بهره بگیرید و با مواد غذایی مفید در این زمینه آشنا شوید میان وعده ها نیز تاثیر زیادی در این زمینه روی کودک میگذارند

دستیار تخصصی طب سنتی ایران با بیان موادغذایی بسیار مفید برای کودکان, گفت: مواد غذایی سرخ شده پرنمک، حاوی ادویه جات تند، سیر, پیاز و غذاهای غلیظ مانند سیراب و شیردان، نان فطیر، تخم مرغ بسیار پخته و پنیر هم نباید به طور مکرر مورد مصرف کودکان قرار گیرد.

مریم السادات پاک‌نژاد دستیار تخصصی طب سنتی ایران با معرفی موادغذایی مفید برای افزایش رشد کودکان, اظهار داشت: موادغذایی گرم و تر برای افزایش رشد کودکان مفید است چرا که برای رشد کودکان هم به گرما و هم به رطوبت احتیاج دارند.

معرفی موادغذایی مفید برای افزایش رشد کودکان
به گفته وی مواد غذایی گرم و تر نظیر سوپ گوشت پرندگان، شیره بادام، شیر عسل، شیر خرما، شیر برنج، زرده تخم مرغ عسلی و غذاهای مقوی نظیر پودر نارگیل با شکر، بادام، پسته، فندق، مویز، انجیر، شیر، شربت سیب و شربت انار تنقلات مناسبی برای کودکان هستند.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: در مقابل مواد غذایی گرم و خشک نظیر مواد غذایی سرخ شده پرنمک، حاوی ادویه جات تند، سیر و پیاز و غذاهای غلیظ مانند سیراب و شیردان، نان فطیر، نان سمید(نان‌های سفید مانند نان فانتزی)، تخم مرغ بسیار پخته و پنیر هم نباید به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرند.

مواد غذایی سرد و خشک, سرد و تر نیز با رشد کودکان مغایرت دارند
پاکنژاد افزود: مواد غذایی سرد و خشک, سرد و تر نیز با رشد کودکان مغایرت دارند و نیاز است که با تدابیر ویژه‌ای اصلاح شوند و به طور کلی تعادلی در مصرف مواد غذایی مختلف در کودکان باید صورت بگیرد.

وی بیان داشت: در کتاب‌های آشپزی امروزی، دستورات ساده و کاربردی متعددی، بدون طبقه بندی از لحاظ ارزش غذایی، برای تهیه میان وعده کودکان وجود دارد.
این دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: به نظر می‌رسد گزینش و معرفی مواد غذایی مناسب کودکان توسط پژوهشگران، پزشکان و متصدیان سلامت جامعه می‌تواند به تغذیه صحیح کودکان کمک زیادی کند.

تسنیم