565eb4083ea61

مشکلات مفصلی را می توان با ورزش درمان کرد و بهترین روش های درمانی آرتریت روماتوئید کدامند سالمندانی که از مشکلات فصلی رنج می برند از چه ورزش هایی باید استفاده کنند

 اگرچه دارو خطر اول درمان آرتریت روماتوئید است اما آخرین راه هم نیست. تغییرات شیوه زندگی در بیماران در سلامت مفاصل آنها به اندازه دارودرمانی مهم است.

اکثر مردم با آرتریت روماتوئید دچار مشکلات خواب هستند و تحقیقات نشان می‌دهد که کم خوابی منجر به افزایش درد در این بیماران می‌شود. روش‌های کاهش استرس و آرامش می‌تواند به بهبود خواب در بیماران کمک کند.

فعال بودن و ورزش منظم، بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید را نسبت به همتایانشان که فعالیت بدنی ندارند، شادتر نگه می‌دارد. این بیماران همچنین کمتر به بیمارستان مراجعه می‌کنند و درد مفاصلشان کاهش می‌یابد.

ورزش‌های هوازی به از دست دادن وزن در بیماران کمک می‌کند و فشار را از روی مفاصل کم می‌نماید. همچنین راهی است برای جلوگیری از بیماری‌های قلب و عروق در این بیماران. آموزش تعادل برای جلوگیری از سقوط نیز در بیماران مهم است ضمن این که آموزش‌های قدرتی برای ساختن عضله و محافظت از مفاصل نیز در این بیماران نباید فراموش شود. ورزش‌های کششی نیز به انعطاف پذیر نگه داشتن مفاصل کمک می‌کند.