med-441183
اگر مایلید به طول عمر خود بیافزایید و باعث افزایش آن شوید توصیه می کنیم  از بالارفتن وزنتان پیشگیری کنید و مانع اضافه وزنتان شوید چون لاغری یکی از راههای داشتن عمری طولانی است!

سیدمرتضی صوفی متخصص تغذیه  با اشاره به طولانی شدن عمر با لاغر کردن گفت: برای داشتن عمر طولانی باید افراد مبتلا به بیماری نشوند و بهتر است این که اول چاق نشوند، اضافه‌وزن نداشته باشد، چربی زیاد مصرف نکنند و مواد نشاسته‌ای را در مواد غذایی به کار بندند که اضافه وزن پیدا نکنند.
وی ادامه داد: بیماری‌های متابولیک باعث ایجاد برونشیت خون، بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌ها می‌شود و بسیاری از موادغذایی هستند که فرد را به سمت بیماری سوق می‌دهند و باید مراقب این باشند که بیماری‌های متابولیک و دیابت که قندخون بالایی دارند و نیز بیماری‌هایی هستند که مرگ و میر را کم می‌کنند و می‌توانند عمری طولانی را سپری کنند.
این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: در نهایت اگر می‌خواهند که عمری طولانی داشته باشید باید مصرف نمک، هر گونه مواد بی ارزش مثل نگهدارنده‌ها، رنگ‌های مصنوعی، مصرف غذاهای سرخ شده، انواع موادقندی را کاهش دهند تا عمری طولانی همراه با سلامت بدن را داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران جوان