acupuncture

با استفاده از طب سنتی می توانید در کاهش دردهای عضلانی بدنتان نقش داشته باشید و مانع بروز آن ها شوید انواع مشکلات مفاصل را می توانیم با استفاده از این طب رفع کنیم در این باره توضیحات بیشتری از زبان متخصصین این طب برایتان آورده ایم

 رئیس انجمن علمی طب سوزنی ایران با اشاره به اینکه در بین بیماری‌های مختلف طب سوزنی بهترین تاثیر را روی دردهای اسکلتی و و عضلانی اعم از حاد و مزمن دارد، گفت: «سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده از طب سوزنی می‌توان در خط اول درمان برخی از بیماری‌ها به ویژه در درمان دردهای اسکلتی و عضلانی استفاده کرد.»

دکتر رضا حشمت با بیان این مساله ادامه داد: «دردهایی مانند سیاتیک، کمر دردها و گردن دردهای مزمن، سردرد، میگرن و… و همچنین ناراحتی‌های گوارشی مانند ریفلاکس و التهاب معده از جمله بیماری‌هایی هستند که می‌توان از طب سوزنی برای درمان و کنترل آنها استفاده کرد. علاوه بر این، طب سوزنی در کنترل و درمان آسم، آلرژی، بیماری‌های عصبی مانند فلج اندام‌ها (به ویژه در سال‌های نخست) و دردهای ناشی از سنگ کلیه و آکنه و جوش زمان بلوغ موثر است.»

وی با تاکید بر اینکه طب سوزنی یک فرایند کمکی در روند درمان خیلی از بیماری‌هاست، افزود: «در بسیاری از بیماری‌ها طب سوزنی به عنوان یک کمک‌کننده به درمان استفاده می‌شود. در این موارد طب سوزنی کمک می‌کند تا دوز استفاده از داروها را کاهش دهیم و البته اثر داروها را افزایش می‌دهد. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به افسردگی، استرس و اضطراب و همچنین کاهش وزن اشاره کرد. طب سوزنی باعث می‌شود اشتهای فرد کمتر شده و در نتیجه وزنش کاهش یابد.»

دکتر حشمت در نهایت در خصوص مکانسیم تاثیر سوزن‌ها بر بدن توضیح داد و گفت: «سوزن‌هایی که وارد بدن فرد می‌شوند با تاثیر بر روی عروق، هورمون‌ها و اعصاب بدن به روند درمان کمک می‌کند. این روش درمانی باعث کاهش التهاب و درد می‌شود و سیکل معیوب درد و التهاب در بدن را می‌شکند. در واقع باید بدانید که درد باعث التهاب و التهاب هم منجر به درد می‌شود و این سیکل معیوب تحت‌تاثیر هورمون‌هایی است که در بدن ترشح می‌شوند. در بیماری آرتروز طب سوزنی سرعت تخریب را کاهش داده و سرعت ترمیم را افزایش می‌دهد.»