7748.بهتر است والدین در هنگام رفتار مقابل فرزندانشان بیشتر مراقب باشند و سعی کنند حرکات و صحبت های خود را در مقابل آن ها کنترل کنند و الگوی مناسبی برای آن ها باشند و موجب احساس آرامش در آن ها شوند

نوع نگاه فرزندان به عشق، با دیدن رفتار ما شکل می‌گیرد و زمانی می‌تواند در کودکان سبب شور و شوق برای ازدواج شود. از دیدن پدر و مادر دلسوز، متعهد و روابط محبت‌آمیز امنیت خاطر در کودکان خود ایجاد کنید.

۱- زمانی که در آنها احساس امنیت ایجاد کرده‌اید (یا زمانی که آنها احساس ناامنی کرده‌اند.)
کودکان به دلیل آسیب‌پذیر بودن با تمام وجود نیاز به محافظت را احساس می‌کنند. آنها به یاد می‌آورند چگونه شما پس از کابوس شبانه موجود خیالی ترسناک را از زیر تخت‌شان بیرون کشدید و از آنها محافظت کردید. همچنین آنها به یاد می‌آورند زمانی که شما با بدخلقی فرد ترسناکی بودید که آنها از شما می‌ترسیدند. فرزندان احتمالا ما را گاهی عصبانی دیده‌اید که آن لحظات هم جزیی از زندگی بوده است اما هدف شما همیشه فراهم کردن امنیت و احساس آرامش برای فرزندتان بوده است.
۲- توجه کامل
در واقع بچه‌ها میزان توجه والدین را مقیاس اندازه‌گیری علاقه‌مندی آنها به خود قرار می‌دهند. مواقعی که شما تصمیم دارید مهمانی در خانه داشته باشید و یا وقتی برای پیاده‌روی و یا ورزش می‌روید این لحظات تا ابد در ذهن بچه‌ها حک می‌شود. با کودکان خود حتی کارهای ساده انجام دهید وبا هم وقت بگذرانید. زیرا این لحظات بسیار باارزش هستند.
۳- علاقه‌مندی به همسر
نوع نگاه فرزندان به عشق، با دیدن رفتار ما شکل می‌گیرد و زمانی می‌تواند در کودکان سبب شور و شوق برای ازدواج شود. از دیدن پدر و مادر دلسوز، متعهد و روابط محبت‌آمیز امنیت خاطر در کودکان خود ایجاد کنید.
۴- کلمات تاییدآمیز
قلب بچه‌ها مانند سیمان سفت نشده است، تصورات غلط در ابتدای زندگی باعث می شود برای همیشه به انسان‌هایی بی‌اعتنا و بی‌احساس تبدیل شوند. اساس احساس هویت، توانایی انجام کار و حتی خودباوری، بیشتر بستگی به کلمات و صحبت‌هایی دارد که در آن سال‌ها تاثیر داشته است. وظیفه ما به عنوان پدر و مادر، اصلاح و تربیت است اما حتی تربیت و اصلاح کودکان باید با کلمات محبت‌آمیز، دلگرم‌کننده و انرژی مثبت همراه باشد.
۵- آداب و رسوم خانوادگی
با اینکه بچه ها اتفاقات غیر منتظره را خیلی دوست دارند اما دوست دارند که شرایط قابل پیش بینی باشد. آنها با علاقه بسیار آداب و رسوم را به یاد خواهند آورد. سنت‌هایی مانند تماشای فیلم یا بازی‌های هفتگی، محل‌هایی که معمولا در تعطیلات کوتاه به آنجا سفر می‌کردید، نحوه برگزاری جشن‌های تولد و وقایع خاص یا هر آداب و رسوم خاص دیگر آنها دوست دارند برخی سنت‌های مربوط به دوران کودکی خود را به جا آورند.

 سایت ساعت 24