5665771423854

در صورت عدم کنترل دیابت در بدنمان چه مشکلاتی پیش خواهد آمد و با چه عوارضی روبه رو خواهیم شد بدن افراد دیابتی با چه عارضه هایی مواجه خواهند شد و چه خطراتی متوجه آن هاست

استفاده از انسولین و کنترل قند خون قطعاً بخش کلیدی از بیماری مزمنی به اسم دیابت است. بیماری‌ای که نزدیک به یک نفر از هر ده نفر را ایالات متحده درگیر خود کرده و این آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های این کشور است.

دیابت مانند موریانه‌ای است که باعث آسیب‌های آهسته آهسته در اجزای مهم بدن می‌شود. این بیماری با فشار خون بالا, کلسترول بالا,چاقی, سندرم متابولیک,بیماری عروق کرونر,نارسایی کلیه, آسیب‌های عصبی, آب مروارید و از دست دادن بینایی، کاهش توانایی بدن برای مبارزه با عفونت و التهاب در ارتباط است.

اما جالب است بدانید که این بیماری قدرت مغز را کاهش می‌دهد. همچنین دیابتی‌ها بیشتر در خطر ابتلا به بیماری‌های لثه هستند. 75 درصد از مردان مبتلا به دیابت مشکلات اختلال نعوظ دارند ضمن این که با بالاتر رفتن سن، دیابت می‌تواند منجر به از دست دادن شنوایی شود. عفونت‌های پوستی و آپنه انسدادی خواب از جمله عوارض غیر منتظره دیگر این بیماری هستند.

msn