sciatica

متاسفانه درد سیاتیک افراد زیادی را امروزه درگیر خود کرده است که می خواهیم برای درمان آن از طب سنتی کمک بگیریم و چاره ای برای این عارضه رجرآور پیدا کنیم

 یک محقق طب اسلامی با معرفی مرهمی برای رفع دردهای استخوانی و مفصلی, راه‌های رفع دردهای سیاتیکی را عنوان کرد.

حجت الاسلام سید حسن ضیایی درباره درمان سیاتیک, اظهار داشت: سیاتیک جزو دردهایی است که از سردی مزاج یا غلبه سردی در بدن رخ می‌دهد و بیشتر در فصول سرد عود پیدا می‌کند.

به گفته وی مصرف دم نوش یا چای سیاه دانه, دمنوش بابونه, بادرنجبویه, استخودوس و به طور کل مصرف دمنوش‌های با طبع گرم به جای چای بسیار کمک کننده است.

این محقق طب اسلامی افزود: اگر افراد 40 روز به جای چای از این دم نوش‌ها استفاده کنند و حداق روزی سه مرتبه بنوشند, سیاتیک آنها از بین می‌رود، همچنین چای سیاه دانه و دم نوش‌های با طبع گرم که نام برده شد برای کسانی که اُفت متابولیسم دارند و به عبارتی سرد مزاج هستند, بسیار مفید است.

ضیایی اضافه کرد: یک سوم قاشق چای خوری سیاه دانه با عسل شب‌ها تا 40 روز مصرف کنند که علاوه بر بهبود سیاتیک به سفت شدن کمر کمک کرده که برای رفع دردهای سیاتیکی و قوس کمر بسیار خوب است البته افراد توجه کنند که این توصیه برای افراد گرم مزاج مفید نیست.

وی بیان کرد: پودر سیاه دانه مخلوط با عسل را بر نواحی ملتهب مفاصل مثل کسانی که دچار آرتریت روماتوئید هستند, بسیار مفید است و به رفع التهاب کمک کرده، البته باید مداومت داشته باشند.

این محقق طب اسلامی خاطرنشان کرد: این مرهم یک ضد درد و مُسکن طبیعی است و برای همه انواع دردهای مفاصل مانند آرتروز و … مفید است. نیم ساعت تا 2 ساعت قبل از حمام بر موضع بمالند, این مرهم از ضد دردهای شیمیایی مانند پیروکسیکام هم مفید‌تر است.

تسنیم,