folic-acid-md

خانم های باردار  و خانم هایی که قصد بچه دارشدن دارند بهتر است از این ویتامین بیشتر استفاده کنند آن ها بیشتر از دیگران نیازمند مصرف فولیک اسید و کلسیم هستند

ویتامین‌ها در هر شرایطی برای بدن ما مورد نیاز هستند. در حالی که هم اکنون بسیاری از مواد غذایی با ویتامین‌ها غنی می‌شوند، هنوز بسیاری از مردم از کمبود شدید بسیاری از ویتامین‌ها رنج می‌برند.

در میان ویتامین‌های مختلف اسید فولیک و ویتامین دی جزو دسته‌های بسیار مهم است. بخصوص برای زنان باردار و در سنین باروری اسید فولیک یا فولات بسیار ضروری است است و به محافظت در برابر نقص‌های هنگام تولد نوزادان کمک می‌کند.

ویتامین دیگر ویتامین دی است که دریافت 1000 واحد از آن برای افراد 60 سال به بالا توصیه می‌شود و آن هم برای جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان و جذب مؤثر کلسیم.

با این حال به گفته کارشناسان مصرف دوزهای بسیار بالای ویتامین‌های مختلف خطرات خاص خود را دارد. به عنوان مثال میزان بالای ویتامین آ می‌تواند خطر پوکی استخوان را افزایش دهد. قرص بتاکاروتن نوعی ویتامین آ است که مصرف بیش از حد آن خطر سرطان ریه را در افراد سیگاری افزایش می‌دهد. دوز بالای ویتامین سی نیز منجر به بروز سنگ کلیه می‌شود.

askdoctor