میکاپمعمولا کسانی که پوست برنزه دارند زیبا هستند حتی کسانی که رنگ پوست روشن دارند دوست دارند برنزه شوند اینگونه پوستها رنگ موهایشان متمایل به رنگ قهوه است و پلک ها و ابروهای پرپشت هم دارند این مشخصه های خانمهای پوست برنزه است که لازم نیست وقت زیادی برای آرایش بگذارند اکنون در این بخش می خواهیم بعضی موارد را برای این خانمها توصیه کنیم

 

• انتخاب زیرسازی مناسب

در صورتی که عادت به زیرسازی و استفاده از کرم پودر دارید، بهتر است در انتخاب کرم پودر خود دقت کنید زیرا کرم هایی که در آن ها توناژ صورتی و یا آبی وجود داشته باشد صورت شما را بی روح نشان می دهد. پس بهتر است در انتخاب کرم پودر از رنگ های عسلی، طلایی و رنگ هایی از این قبیل استفاده کنید.

• استفاده از کانسیلر مناسب

اگر پوست بی نقصی دارید این نکته برای شما مناسب نیست ولی اگر روی صورتتان لکه و جای جوش های قدیمی وجود دارید می توانید از کانسیلر برای پوشاندن آن ها استفاده کنید. البته به نظر می رسد که برای خانم هایی که پوست سبزه دارند پیدا کردن کانسیلر مناسب ممکن است کمی سخت باشد. زیرا بیشتر کانسیلر ها روی پوست های سبزه خاکستری به نظر می رسند. برای جلوگیری از این موضوع کافیست از کانسیلر هایی استفاده کنید که توناژ هلویی و یا صورتی رنگ دارند.

 

 

 

• رژگونه مناسب پوست سبزه

با شنیدن کلمه رژگونه ممکن است رنگ قرمز و یا صورتی به ذهن برسد ولی روی پوست های سبزه این رنگ های زیبا به نظر نمی رسند به همین دلیل باید از رنگ های تیره تر صورتی و یا قهوه ای استفاده کرده و به گونه های خود درخشش و برجستگی لازم را بخشید.

میکاپ1

• هایلایت

یکی از بهترین روش ها برای برجسته کردن زیبایی های صورت و پوشاندن عیوب آن استفاده از تکنیک هایلایت است. پیدا کردن هایلایتر مناسب برای پوست های سبزه هم به اندازه کرم پودر و کانسیلر سخت نبوده و می توان از رنگ های طلایی و یا نقره ای برای هایلایت صورت استفاده کرده و به بهترین نتیجه ممکن دست یافت.

• عدم استفاده از کرم پودر یا کرم برنزه

دزست است که همزمان با استفاده از هایلایت کننده ها از پودر و یا کرم های برنزه برای ایجاد تضاد و هایلایت روی صورت استفاده می شود ولی از آن جایی که پوست شما به خودی خود این رنگ برنز زیبا را دارد دیگر نیازی به کرم برنزه برای رنگ دادن به چهره خود نداشته و می توانید حتی بدون آن آرایش زیبایی داشته باشید.

• آرایش چشم پوست سبزه

اگر می خواهید آرایش طبیعی داشته باشید خط چشم مشکی و ریمل به همین رنگ می تواند روی چشم هی زیبای شما کافی باشد. اگر هم تصمیم به استفاده از سایه دارید از رنگ هایی با توناژ بنفش، آبی و یا سبز استفاده کرده و از رنگ هایی که در خود توناژ صورتی و یا ارغوانی دارند دوری کنید.

 

 

 

• رژ لب کمرنگ

خانم های با پوست سبزه می توانند بدون دغدغه از رنگ صورتی استفاده کنند روی لب هاست. زیرا رژ لب صورتی کمرنگ و یا رژ لبی که به رنگ لب نزدیک تر بوده و نود باشد به این افراد کمک می کند تا زیبایی پوست خود را بهتر به نمایش بگذارند. رژلب قرمز رنگ نیز انتخاب مناسبی برای خانم ها با پوست سبزه است.

منبع : rojelab.com