ghahve

نوشیدن قهوه از قدیم وجود دارد و اکنون برای ما تازگی ندارد ولی به هرحال نوشیدنی خوشمزه ای است ولی در نوشیدن آن باید مواردی را بدانید تا  به مذاق خانواده خوش آید اکنون این موارد را بخاطر بسپارید:

1-از درخت تا فنجان
دانه های قهوه ابتدا برداشت میشوند، بو داده میشوند، جمع آوری میشوند و هزاران سال است که جوشیده میشوند. یکی از موارد جالب در مورد قهوه ، نحوه انتخاب روش دم کردن آن است. یکی از روش هایی که امروزه در ترکیه و خاور میانه هنوز رایج است جوشیدن قهوه است. دم کردن قهوه توسط قهوه جوش یا دستگاه های پرس فرانسوی انجام میشود که انتخاب های نا محدودی را برای دم کردن آن ایجاد کرده است.

ghahve1

2-یک یا دو قاشق پودر همراه با خامه
قهوه تنها یک پایه سیاه رنگ نیست. بلکه حاوی بسیاری از ترکیبات خوشمزه غذایی است: نیشکر خالص، شکر خام، شیرین کننده های مصنوعی، گندم، سویا، شیر بادام و نیمی خامه. این به شما بستگی دارد که همراه آن چه چیزی سرو کنید.

ghahve2

3-قهوه به عنوان دسر
گاهی اوقات برخی قهوه ها به دل مینشینند. یک قهوه خوب همیشه باید مقداری خامه و یا سس شکلات یا تراشه هایی از شکلات را داشته باشد تا تبدیل به صبحانه ای خوشمزه گردد.

ghahve3

4-کف آلود و پر از کف یا خامه
کاپوچینو، ماکیاتو و اسپرسو همه چیزهایی هستند که میخواهید داشته باشید. برای مثال ، لته احساس خیلی خوبی را در صبح به شما میدهد. زیرا مقدار شیر و اسپرسوی بیشتری دارد که بسیار فوق العاده است. وقتی میخواهید اسپرسو تهیه کنید مقدار زیادی کف و خامه به آن بیافزایید.

ghahve4

5-قهوه را بجوشانید، سرو کنید و میل کنید
از قهوه های یک جور خسته شده اید ؟ مقداری تکه های یخ و شیر به آن اضافه کنید و هم بزنید و سرو نمایید. یا برای قهوه های داغ و روزهای گرم تابستان، قهوه را با مخلوط یخ و شیر در همزن قرار دهید و مقداری کارامل یا شکلات یا شیرینی به آن اضافه کنید و خامه روی قهوه را فراموش نکنید.

ghahve5

6-فانتزی، شیرین و خوشمزه
قهوه را شیرین کنید تا مانند شیر غلیظ شده شود. در آسیای جنوب شرقی قهوه بطور غیر قابل باوری شیرین است ولی بسیار غلیظ است زیرا معمولا با کاسنی دشتی درست میشود. اگرچه قهوه ویتنام بصورت فشرده تهیه میشود هر روشی را میتوانید برای دم کردن آن استفاده کنید.

ghahve6

7-قهوه با مقداری مواد روی آن
روز خود را با یک فنجان قهوه ساده و یا هر چیز دیگری که میخواهید به آن اضافه کنید آغاز کنید.

ghahve7

8-قهوه کریسمس
صبح کریسمس تنها برای هدایا نیست. میتوانید روز خود را با یک فنجان قهوه متشکل از شکلات تخته ای با عطر و طعم خوب شروع کنید.

ghahve8

9-قهوه را در آب ریخته و بهم بزنید
بجای قاشق از بسکوییت های خوشمزه برای همزدن قهوه استفاده کنید. آنقدر بهم بزنید تا محلولی نرم و یکدست و نه چندان ترد برای صبحانه بدست آید.