.54

به تازگی برای پشیمان کردن کسانی که قصد خودکشی دارند روشی جدید ابداع کرده اند و افراد را درون یک تابوت قرار داده اند و بمدت چند دقیقه آن ها را نگه داشته اند که نتیجه این امر جز پشیمان شدن این افراد چیز دیگری نبود

 یک مرکز بازپروری در کره جنوبی برای این که مشکل خودکشی را برطرف کند، یک راه جدید پیدا کرده؛ افراد را توی تابوت می‌گذارد و در را می‌بندد.

 اغلب آدم‌هایی با مشکل افسردگی، اضطراب یا کسانی که به خودکشی فکر می‌کنند، به این مرکز می‌روند. سپس دوره درمان آغاز می‌شود که شامل پوشیدن لباس مخصوص مرده‌ها، گرفتن عکس مخصوص روی در تابوت و نوشتن نامه یا وصیت نامه برای بازمانده‌ها می‌شود.

بعد بیماران در حالی که عکس خودشان را بغل کرده‌اند، توی تابوت دراز می‌کشند و یک نفر سیاهپوش که نماد فرشته مرگ است، می‌آید و در تابوت را می‌بندد. شرکت کننده 10 دقیقه توی تابوت می‌ماند.

فرانسوا هوگویه، عکاس فرانسوی که از این مراسم عکس گرفته، در این باره به «سیان ان» گفت: «آن وقت رییس مرکز به آن‌ها می‌گوید: حالا می دانید مردن چه شکلی است. شما زنده هستید. برای کره بجنگید… آن‌هایی که من دیدم‌شان،‌ به من گفتند این کار کمک کرده تا حس بهتری داشته باشند. آن‌ها باور دارند که این جواب مشکل است،‌ اما من نه.»

کره جنوبی یکی از بالاترین نرخ‌های خودکشی را در دنیا دارد.

سایت «upi»،