443392-magnesium

با استفاده از چه داروهایی می توانیم از مبتلاشدن به سرطان های مختلف پیشگیری کنیم ،بهتر است مکمل های مفید در این زمینه را بشناسید منیزیم می تواند در پیشگیری از بروز سرطان لوزالمعده به شما کمک کند

پزشکان آمریکایی دریافتند کاهش مصرف 100 میلی‌گرم از منیزیم در روز با افزایش 24 درصدی خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده همراه است.

سرطان لوزالمعده نه تنها چهارمین عامل مرگ و میر در میان انواع سرطان‌ها در آمریکا به حساب می‌آید بلکه در بین تمامی سرطان‌های اصلی بالاترین نرخ مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌ است.

حدود 74 درصد از بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده تنها یک سال پس از تشخیص بیماری‌شان زنده می‌مانند و تنها 7 درصد از آنان پس از تشخیص بیماری‌شان بیش از پنج سال عمر می‌کنند.

اگرچه در مطالعات پیشین رابطه بین مصرف منیزیم و دیابت که عامل خطرزای سرطان لوزالمعده به حساب می‌آید، مورد بررسی قرار گرفته بود اما پیش از این، تحقیقات محدودی در مورد رابطه بین این ماده معدنی و سرطان لوزالمعده انجام گرفته‌ است.

در این بررسی پزشکان آمریکایی به بررسی ارتباط مستقیم این دو عامل در بیش از 66 هزار مرد و زن 50 تا 76 سال پرداختند که در طول انجام مطالعه 151 نفر از آنان به سرطان لوزالمعده مبتلا شدند.

به گزارش مدیکال دیلی، به گفته پزشکان برای افرادی که در معرض ابتلا به سرطان لوزالمعده هستند، اضافه کردن مکمل منیزیم می‌تواند در پیشگیری از این سرطان موثر باشد.