wk-sugar31011_3179952c

تغذیه کودکان بسیار حائز اهمیت است مصرف خوراکی های ترش و شیرین تاثیرات زیادی روی اطفال میگذارد بهتر است والدین برنامه غذایی مناسبی برای فرزندانشان تهیه کنند تا در رشد آن ها اختلالی ایجاد نشود

به گفته محققان، کودکانی که هر روز میوه و سبزیجات خورده و شیر می‌نوشند الزاماً کــــمتر غذاهای حاوی میزان بالای قند و نمک نمی‌خورند.
محققان دانشگاه ایالتی اوهایو هشدار می‌دهند کودکانی که میوه و سبزیجات زیاد مصرف می‌کنند الزاماً شکلات و شیرینی و سیب زمینی سرخ کرده کمتری استفاده نمی‌کنند. از این رو این محققان تأکید دارند که پرهیز از مصرف غذاهایی نامناسب به‌اندازه افزودن غذای خوب به رژیم غذایی کودکان مهم است.
محققان این مطالعه دریافتند کودکانی که میوه و سبزیجات می‌خورند و هر روز شیر می‌نوشند به‌اندازه کودکانی که به ندرت مواد خوراکی ناسالم می‌خورند، احتمال دارد مواد غذایی مملو از قند و نمک مصرف کنند.
«فیلیس پیری»، سرپرست تیم تحقیق، در این مورد می‌گوید: «این باور وجود دارد که اگر افراد را تشویق به خوردن غذاهای سالم کنیم به طور طبیعی به سوی کاهش مصرف مواد خوراکی ناسالم سوق داده می‌شوند.»
به گفته وی، تلاش برای کاهش میزان چاقی دوران کودکی عمدتاً متمرکز بر افزودن غذاهای خوب و سالم به رژیم غذایی کودکان است، و توجه چندانی بر پرهیز از مصرف مواد خوراکی بد نمی‌شود.