425856

 با چه روش های موثری می توانیم دردهای دوران قاعدگی را کاهش دهیم و آن ها را تحمل کنیم و از شدت آن ها بکاهیم چه توصیه ها درمانی در این زمینه لازم است در پیش بگیریم

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

یک کارشناس طب سنتی گفت: معمولاً سرد مزاجان در دوره قاعدگی خود خونریزی کمتری دارند و معمولاً در طول قاعدگی خود سه تا چهار روز بیشتر خونریزی ندارند و چنین افرادی با خوردن دم نوش‌های گرم مانند زنجبیل و دارچین یا پوشاندن زیر شکم با کیسه نمک گرم شده و یا با گذاشتن کیسه آب گرم دردشان تقلیل پیدا می‌کند.

سید جواد علوی درباره عوامل دخیل در دردهای دوران قاعدگی زنان اظهار داشت: زنان در گذشته کمتر دچار بیماری‌های رحمی و دردهای دوران قاعدگی می‌شدند.

به گفته وی؛ چرا که زنان در گذشته تحرک بیشتری داشتند و این تحرک موجب گرم شدن سیستم رحم می‌شده است و به همین دلیل در گذشته نازایی خیلی دیده نمی‌شد ولی امروزه زندگی ماشینی موجب بروز ناراحتی‌های رحمی از قبیل فیبرم, کیست, میوم و دردهای شدید دوران قاعدگی شده است.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: یکی از عوامل مهم دردهای دوران قاعدگی طبع سرد زنان و دختران جوان است, چون با مصرف غذاهای سرد و همراهی آن با طبع سرد زنان موجب رکود خون یا غلظت خون شده و این امر موجب بروز درد در دوران قاعدگی می‌شود.

علوی ادامه داد: معمولاً سرد مزاجان در دوره قاعدگی خود خونریزی کمتری دارند و معمولاً در طول قاعدگی خود سه تا چهار روز بیشتر خونریزی ندارند و رنگ خون این افراد معمولاً تیره رنگ است و چنین افرادی با خوردن دم نوش‌های گرم مانند زنجبیل و دارچین یا پوشاندن زیر شکم با کیسه نمک گرم شده و یا با گذاشتن کیسه آب گرم دردشان تقلیل پیدا می‌کند.

وی بیان داشت: ولی کسانی که طبعشان گرم است, معمولاً ممکن است زودتر از موعد دوره قاعدگی‌شان شروع شود. در دوره قاعدگی طبیعی زن باید هر 28 روز یک بار قاعده شود و اگر این مدت بیشتر شود, نشانه سردی بیش از حد رحم و غلظت خون است و اگر قاعدگی زودتر از موعد شود, نشانه گرمی رحم است.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: البته لازم به ذکر است وجود فیبرم, میوم و کیست‌ها خود موجب اختلال در قاعدگی است و اگر زنی قصد باردار شدن دارد ابتدا باید سیکل ماهیانه خود را تنظیم کند و برای رفع اختلال قاعدگی یا وجود مشکلات رحمی به مراجعه به درمانگاه‌های طب سنتی برای درمان مراجعه کند.