6+9

متخصصین به تازگی اررتباطی بین اسید اوریک در خون و مبتلاشدن به بیماری پارکینسون پیدا کرده اند این افراد بیشتر از دیگران در معرض مبتلاشدن به پارکینسون قرار دارند بهتر است میزان اسید اوریک خون خود را کاهش دهند

محققان در مطالعه ای جدید دریافتند مردانی که سطح اوریک خون شان بالا باشد کمتر در معرض ابتلا به بیماری پارکینسون قرار دارند.

محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در مطالعه خود به مقایسه ۴۰۰ فرد مبتلا به بیماری پارکینسون با بیش از ۱۲۰۰ فرد سالم بدون هیچ گونه اختلال حرکتی پرداختند.

مردان دارای بالاترین میزان اسید اوره در مقایسه با افرادی که دارای کمترین مقدار اسید اوره بودند، حدود ۴۰ درصد کمتر در معرض ابتلا به بیماری پارکیسنون قرار داشتند.

دکتر «جیانگ گائو»، محقق تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این نتایج بیانگر این مطلب است که اسید اوره می تواند از مردان در مقابل بیماری پارکینسون محافظت کرده یا روند پیشرفت بیماری را در مراحل اولیه کاهش دهد.»

در این مطالعه، هیچ رابطه ایی بین سطح اسید اوره و ریسک بروز بیماری پارکیسنون در زنان یافت نشد.

اسید اوره زمانی شکل می گیرد که مواد شیمیایی موسوم به پورین موجود در غذا در بدن تجزیه می شوند. به گفته گائو، افزایش سطح اسید اوره افراد شیوه ایی اسان و ارزان است، اما باید با دقت انجام شود چراکه مقدار بیش از اندازه بالای آن می تواند موجب ایجاد سنگ های کلیوی و بیماری نقرس شود.

مهر،