7f268616832154ef3ce082e241d5d431e962f0f1

پیشنهاد می کنیم در این روزهای سرد روزانه به مدت حداقل بیست دقیقه پیاده روی کنید هم از آن لذت ببرید و هم سیستم گوارشی تان را تنظیم کنید و موجب افزایش اشتهای بدنتان شوید و موجب درمان انواع بیماری ها و عارضه ها در معده خود شوید

 سید جواد علوی درباره ورزش اظهار داشت: اگر افراد مبتلا به ضعف هضم و نفخ زیاد هستند از ورزش روزانه با معده کاملاً خالی به مدت 20 دقیقه غافل نشوند.

به گفته وی توصیه شده است که وقتی ورزش تمام می‌شود فرد به حمام برود و با آب ولرم بشوید و دست‌ها و پاها و عضله‌های خود را به آرامی ماساژ دهد تا مواد زائدی که طب ورزش کردن در خون به حرکت درآمده از منافذ پوست بیرون آید و از بدن دفع شود.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: بهتر است که ورزش با حرکات آهسته شروع شود و به ‌تدریج حرکات شدیدتر شده و به حدی برسد که قوّت فرد می‌تواند, آن را تحمل کند, و سپس دوباره به تدریج آهسته‌تر شود تا ورزش به پایان برسد.

علوی بیان داشت: افراد بدانند که اگر حین ورزش دچار ضعف شدند باید ورزش را قطع کنند, اگر تپش قلبشان زیاد شد و صورتشان بیش از حد قرمز شد این زمانی است که ورزش را باید شدتش را کم کنند و کم کم به پایان برسانند.

وی درباره تاب سواری اضافه کرد: در کتاب مفرح القلوب نوشته حکیم اکبر ارزانی آمده است که یکی از موارد جالب توجه که به عنوان ورزش در کتب حفظ صحت طب ایرانی مورد توجه قرار گرفته است، «تاب سواری» است که با نام «ارجوجه» از آن یاد شده است.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: تاب سواری ملایم برای ناقهان، افرادی که دچار بیماری در دیافراگم, بی‌خوابی, نفخ, استسقا و نقرس هستند، مفید است، همچنین محرک اشتها و مهیا کننده فضولات بدن برای دفع است.

خبرگزاری تسنیم ,