65655
 چگونه می توان در دل دیگران باعث افزایش اعتماد به نفس شد این امر نیازمند چه تغییراتی در آن هاست و با چه کارهایی امکانپذیر خواهد شد آیا شما هم مایلید در میان جمع دوستان و اطرافیان جایگاه ویژه ای کسب کنید

کردمیرزا روانشناس با اشاره به اینکه اگر افراد نسبت به مسائل و مشکلات دیگران و اطرافیان بی‌تفاوت نباشند و در هنگام بروز مسئله‌ای برای آن‌ها به کمک این افراد بشتابند و ابراز محبت کنند، این اقدام آنها در دل اطرافیان حک می‌شود؛ گفت: اگر می‌خواهید در دل دیگران جای بگیرید باید در هنگام صحبت کردن آنها به خوبی و با دقت به مطالب آنها گوش دهید و با این کار‌، شما به طرف مقابل می‌فهمانید که مشکل او، مسئله‌ای جدی برای شما است و این می‌تواند نظر او را نسبت به شما جلب کند.
این روان‌شناس با بیان اینکه اسم افراد را در ذهن بسپارید، افزود: وقتی با کسی صحبت می‌کنید اگر او را با اسمش صدا بزنید سبب می‌شود این حس به او دست دهد که برای شما مهم بوده و یک چهره خوبی از شما در افکارش نقش می‌بندد.
کردمیرزا با بیان اینکه آراستگی و تمیز بودن شما سبب جذب افراد به صورت ناخوداگاه می‌شود، ابراز داشت: به طور کلی آراسته بودن سبب بالا رفتن اعتماد به نفس فرد می‌شود.
وی ادامه داد: افرادی که اهل شلوغ بازی و صحبت زیاد هستند،‌ زیاد در دل مردم و اطرافیان جایی ندارند و مردم بیشتر افراد اهل سکوت و آرامش را می‌پسندند و برای جذب چنین افرادی تلاش خود را بیشتر می‌کنند.
کردمیرزا عنوان کرد: در هنگام صحبت کردن ادب و اخلاق را رعایت کنید، زیرا این خصوصیت سبب می‌شود که شما نزد دیگران از مقام و منزلت بیشتری برخوردار باشید.
باشگاه خبرنگاران جوان