770842_750
 کودکان را چگونه می توانیم سرگرم کنیم و تهیه اسباب بازی برای آن ها طبق  چه اصولی باید صورت بگیرد کودک نوپا را با چه بازی هایی مشغول کنیم و توصیه روانشناسان در این زمینه چیست بهترین ترفندهای سرگرم کردن خردسالان را در این مطلب آورده ایم
 کودکان علاقه عجیبی به تولید سر و صدا دارند. کافی است کودک را مقابل تلوزیون و در حال پخش برنامه ای پر سر و صدا رها کنید تا ببینید با چه علاقه خیره کننده ای محو تصاویر می شود.

اگر کودک نوپایتان فعالیت زیادی دارد و نمی دانید که چطور می توان او را سرگرم کرد به این گزارش و نکاتی که در آن مطرح می شود دقت کنید.به لگن آب فکر کنید

برای اینکه کودک نوپایتان را سرگرم نگه دارید، آن هم برای ساعتهای متوالی نیازی به خرید اسباب بازی‌های پیچیده و گران قیمت نیست. یکی از بهترین پیشنهاداتی که می توان ارایه کرد استفاده از لگن یا ظرفی است که مقداری آب در آن ریخته شده. کافی است این مجموعه ساده را به کودک نوپا نشان دهید تا جیغ و دادهای ناشی از ذوق زده شدنش را شاهد باشید. بازی با آب یکی از بهترین و ساده ترین سرگرمی هایی است که می توان در هر محیطی برای کودک نوپا فراهم کرد. کودک در این لگن آزاد است که هر چه دوست دارد انجام دهد. البته باید از دور مراقب کودک و بازی هایی که در آب انجام می دهد نیز باشید. پیشنهاد می‌کنیم عروسکهای مخصوص بازی در آب را نیز در کنار کودک قرار دهید تا او به اندازه کافی سرگرم شود.

گروه موسیقی راه بیندازید

کودکان علاقه عجیبی به تولید سر و صدا دارند. کافی است کودک را مقابل تلوزیون و در حال پخش برنامه ای پر سر و صدا رها کنید تا ببینید با چه علاقه خیره کننده ای محو تصاویر می شود. البته اگر این تصاویر از نوع کارتونی باشند که مشغول شدن کودک به اوج خود می رسد. اما توصیه ما این نیست که کودک نوپا را مقابل تلویزیون قرار دهید. ظرف پلاستیکی مانند لگن کوچکی مقابل او قرار داد و تکه چوب سبک و یا حتی ملاقه هم به او بدهید. به زودی خواهید دید که او تا چه حد در تولید انواع سر و صداها توانایی دارد. شاید این شرایط برای شما تا حدی عذاب آور باشد اما فراموش نکنید که کودک در حال لذت بردن است.

باز هم آب و این بار در سینک آشپزخانه

در مواقعی که اوضاع آب و هوایی چندان مساعد نیست و بازی کردن کودک در این شرایط سلامتی‌اش را به خطر می‌اندازد باز هم می‌توانید به آب فکر کنید. کودک را در سینک آشپزخانه قرار دهید. بله، تعجب نکنید! سینک آشپزخانه از جمله مکان‌های امن و البته جذاب برای کودکان نوپا به شمار می‌آید که می‌توانید برای حداقل یک ساعت او را سرگرم نگاه دارید. همراه با کودک چند بشقاب و قاشق پلاستیکی نیز قرار دهید تا او خود را سرگرم کند. یادتان باشد نباید چشم از کودک بردارید.

بازی با میوه ها

کودکان نوپا همچنان علاقه دارند که هر چیزی را به دهان خود برسانند. در واقع دهان برای نوزاد و کودک نوپا دسته کمی از یک آزمایشگاه ندارد تا از این طریق بتواند ماهیت هر چیزی را درک کند. شما می توانید از این موقعیت نهایت بهره را برده و ظرفی از قطعات تکه شده انواع میوه های رنگارنگ را در برابر قرار دهید. در این گونه موارد رقابتی را بر سر خوردن میوه با کودک به راه بیندازید تا نه تنها سرگرم شود بلکه ویتامین های مورد نیاز بدنش نیز تأمین شود، به همین سادگی.

بازی با ماکارونی

یکی از عجیب ترین و جذاب ترین غذاها از نظر کودک نوپا، ماکارونی است. این غذای رشته ای تفاوت ظاهری زیادی با انواع غذاها دارد. پیشنهاد می کنیم هر بار که این غذای خاص را آماده می کنید به آن به عنوان بساط بازی و سرگرمی نگاه کنید. کودک را در خوردن رشته های کوتاه و بلند ماکارونی آزاد بگذارید. اجازه دهید تا با رشته ها بازی کرده و شکلهای مختلفی از آن ایجاد کند. حتی بد نیست در برخی موارد رشته های بلندی از پاستا را آماده کنید تا بدین ترتیب کودک سرگرم تر از قبل شود.

بازی با رنگ‌های قابل شستشو

کودک نوپا ذهن خلاقی دارد. او دوست دارد که هر چیزی را تجربه کند، آن هم با دستان خود و نه اینکه شما برایش انجام دهید و او تنها نظاره‌گر باشد. یکی از بهترین سرگرمی‌هایی که می توان با آن کودک را برای ساعت‌ها خوشحال و مشغول نگاه داشت بازی با رنگ است. اینکه رنگ۲های مختلف در کنار هم قرار گرفته و ترکیب زیبا و جذابی ایجاد می‌کنند حتی برای کودک نوپا هم توجه برانگیز است. اما ممکن است نگران آن باشید که بازی با رنگ آسیبی به سلامت کودک وارد کند. نگران نباشید، در بازار رنگ‌های قابل شستشو وجود دارد که به راحتی می توان آنها را از پوست کودک شست.

نی نی سایت: