diet

1- میوه ها و سبزی ها مواد غذایی لازم برای رشد و نمو سلول های بدن را تامین می کند.
چنان که می دانید میوه ها و سبزی ها حاوی کربوهیدرات هستند. کربوهیدارت تامین کننده انرژی مفید و سالم برای بدن انسان است. از طرف دیگر میوه ها و سبزی ها حاوی مواد معدنی هستند مواد معدنی برای کاربرد اعصاب و عضلات بسیار حیاتی اند. مواد معدنی در ساختن مواد لازم برای بافت های بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
2- میوه ها و سبزی ها اثرات محافظتی دارند.
میوه ها و سبزی ها می توانند بدن را در برابر بیماری های قلبی و سرطان محافظت کنند. این کار توسط مواد آنتی اکسیدان موجود در میوه ها و سبزی ها صورت می گیرد. این مواد شامل بتاکاروتن، ویتامین C، ویتامین E و سلنیوم است. مواد یاد شده غشای سلولی را در برابر اثرات تخریبی رادیکال های آزاد محافظت می کنند.
3- میوه ها و سبزی ها اثرات درمانی دارند.
به عنوان مثال زنجبیل در درمان تهوع و آشوب های معده به کار می رود. گیاه سنبل کوهی اثرات ضد اسهال دارد. آب کلم یکی از مواد شفابخش برای التیام زخم معده و اثنی عشر است.
آب تازه سبزی ها و میوه ها نوعی مکمل عالی غذایی است. ویتامین های ناشی از مصرف آب میوه ها و سبزی ها به مراتب از قرص های ویتامین اثربخش تر هستند.

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشداین مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد