56baff6a8f04a

اگر می خواهید خطر حمله قلبی را از بدنتان دور کنید توصیه می کنیم از روش های موثر برای حفظ سلامت آن کمک بگیرید و اجازه ندهید سیستم قلبی و عروقی بدنتان دچار مشکل شود با در پیش گرفتن رژیم غذایی سالم و ورزش و تحرک کافی می توانید به این امر دست پیدا کنید

داشتن یک رژیم غذایی ناسالم با چربی بالا خطر آترواسکلروز یا سخت شدن سرخرگها را افزایش داده و به مرور زمان خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد. در ادامه خوردن غذاها با چربی بالا منجر می‌شود پلاک‌های چربی بیشتری در شریان‌ها تشکیل شود.

مصرف چربی‌های غیر اشباع به کاهش هر گونه انسداد شریان‌ها کمک کرده و در نتیجه خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می‌دهد. ماهی‌های چرب، آووکادو، آجیل و دانه‌ها، روغن آفتاب گردان، کلزا و روغن زیتون حاوی این چربی‌ها هستند.

یک عامل خطر عمده برای ابتلا به حمله قلبی است زیرا باعث تصلب شرایین شده، تشکیل لخته را آسان می‌کند و فشار خون را افزایش می‌دهد. سیگار همچنین سطح کلسترول خوب خون را کاهش می‌دهد. با کنار گذاشتن سیگار، خطر بیماری‌های عروق کرونر کاهش می‌یابد و بعد از حدود سه سال از ترک، خطر مرگ ناشی از این بیماری تقریباً مانند غیرسیگاری هاست.

فشار خون مداوم بالا می‌تواند شریان‌ها و قلب را تحت فشار اضافه قرار دهد و خطر ابتلا به حمله قلبی را بیشتر کند. فشار خون بالا را می‌توان با اتخاذ رژیم غذایی سالم، حذف الکل و حفظ وزن سالم در کنار ورزش منظم کنترل کرد.

رژیم غذایی سالم شامل حذف نمک اضافه و خوردن مقدار زیادی میوه‌ها و سبزیجات است.

ترک الکل ضروری است چون نوشیدن الکل منجر به افزایش فشار خون می‌شود. الکل همچنین کالری بسیار بالایی دارد که منجر به اضافه وزن و چاقی می‌گردد.

فعال بودن با نگه داشتن قلب و رگ‌های خونی در شرایط مساعد، خطر حمله قلبی را کاهش می‌دهد. ورزش منظم به از دست دادن فشار خون و وزن نیز کمک می‌کند.

nhs