56bd744cac626

می خواهیم در این مطلب به رژیم غذایی اتکینز اشاره کنیم و به افرادی که دنبال رژیم غذایی مناسب و سالم و بی خطر میگردند آن را پیشنهاد دهیم این رژیم غذایی می تواند شما را از مبتلاشدن به انواع بیماری ها در امان نگه میدارد

 رژیم غذایی اتکینز چند مرحله برای از دست دادن وزن دارد و شروع آن با یک برنامه غذایی کم کربوهیدارت است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از mayoclinic، هدف از رژیم اتکینز تغییر عادات غذا خوردن برای کمک به کاهش وزن و نگه داشتن آن در حد پایین است. اتکینز همچنین تاکید بر یک روش مادام العمر درست غذا خوردن دارد.

تمرکز رژیم اتکینز بر غذا خوردن متعادل شامل کربوهیدارتها، پروتئین‌ها، چربی‌ها برای کاهش وزن مطلوب است. رژیم اتکینز معتقد است خوردن مقادیر زیادی کربوهیدرات بخصوص قند، آرد سفید و دیگر کربوهیدرات‌های تصفیه شده، منجر به عدم تعادل قند خون، افزایش وزن، مشکلات قلبی عروقی و ابتلا به دیابت می‌شود. به همین منظور اتکینز غذاهای حاوی کربوهیدرات را محدود می‌کند و بیشترین تشویق آن مرتبط با مصرف زیاد پروتئین، سبزیجات با فیبر بالا، و میوه‌ها است.

رژیم اتکینز می‌گوید که این برنامه غذایی از سندرم متابولیک، دیابت، فشار خون بالا، و بیماری‌های قلبی عروقی پیشگیری می‌کند.

اهش میزان کربوهیدرات در فاز اول این رژیم با سردرد، سرگیجه، ضعف، خستگی و یبوست ممکن است همراه باشد.

رژیم‌هایی که دارای پروتئین‌های حیوانی آن هم به میزان بالا هستند با مشکلات کلیوی در ارتباط‌اند. مخصوصاً در افرادی که رژیم اتکینز را انتخاب می‌کنند در حالی که یک مشکل کلیوی زمینه‌ای نیز دارند. افراد بالای 65 سال، افرادی که دیابت دارند و نیز افراد مبتلا به فشار خون بالا در بیشترین خطر بیماری‌های کلیوی‌اند و نباید رژیم اتکینز را انتخاب کنند.