images

در گلوکوم ساده مزمن هدف از عمل جراحی پایین آوردن فشار چشم و رساندن آن به سطح مناسب است ولی اگر این هدف با دارو تامین شود به طور معمول دیگر نیازی به عمل جراحی نیست. پایین آوردن فشار چشم به اندازه طبیعی آن از بدتر شدن وضع میدان بینایی جلوگیری می کند بنابراین بیشترین انتظاری که می توانید از عمل جراحی داشته باشید متوقف کردن، تخریب عصب و میدان بینایی است که به دنبال بالا رفتن فشار چشم ایجاد می شود.
به طور معمول عمل جراحی تاثیری بر روی وضع بینایی نمی گذارد ولی در بعضی موردها ممکن است آن را کمی ضعیف تر کند. بسیاری از چشم پزشکان معتقدند، اگر کدورت خفیفی در عدسی چشم وجود داشته باشد (مرحله های ابتدایی آب مروارید) پس از انجام عمل جراحی، احتمال افزایش کدورت وجود دارد.
پیلوکارپین و قطره های دیگر میوتیک موجب انقباض مردمک چشم می شوند و به این ترتیب بیمار تا اندازه ای از عینک بی نیاز می شود. بیمارانی که پیش از عمل جراحی از چنین قطره هایی استفاده می کردند پس از قطع مصرف آن احساس نیاز بیشتری به عینک می کنند. برای مثال ممکن است پیش از عمل جراحی نیازی به عینک مطالعه نداشته باشند ولی اکنون باید از آن استفاده کنند. پس چنین افرادی این موضوع را به عنوان یکی از عیب های عمل جراحی تلقی خواهند کرد.

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد