jarahi-bini

در این بخش به معرفی دکتر مسعود جعفری پور، فلوی فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت از آمریکا و متخصص گوش، حلق و بینی می پردازیم. همچنین توضیحاتی در رابطه با عمل زیبایی و بینی، جراحی پلاستیک و … داده می شود. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری جراحی زیبایی، پلاستیک و عمل بینی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.ایشان دارای دو مدرک رسمی فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت و بورد تخصصی گوش و حلق و بینی میباشد و لذا در زمینه جراحی های زیبایی و جراحی بینی دارای توانایی های قابل توجهی هستند.

عمل زیبایی و همچنین عمل بینی از جمله کارهایی است که امروزه در کشور ما بسیار مورد توجه قرار گرفته و یکی از نگرانی های  افراد این است که بعد از عمل زیبایی مشکلی برای صورتشان بوجود نیاید برای رفع این نگرانی ها، بهتر است آن ها به یک متخصص و پزشک خوب و دارای تجربه مراجعه کنند.آقای دکتر مسعود جعفری پور یکی از متخصصین زیبایی است که شما می توانید برای عمل زیبایی و جراحی بینی به ایشان مراجعه نمایید

 

1

 

امروزه توجه افراد به زیبایی باعث شده که آمار افراد داوطلب عمل بینی افزایش پیدا کند. جراحی بینی در مردان نیز رو به افزایش است و این آمار طی 5 تا 10 سال اخیر 20 تا 25 درصد افزایش یافته است.

در جراحی بینی ایران رتبه اول را در جهان دارد و بعد از ایران کشور ترکیه است.

در عمل بینی باید به تناسب بین صورت و بینی توجه شود و نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا  از صورت در نظر گرفت.رابطه بین بینی با پیشانی، چشم، لب و چانه به گونه ای است که هر نوع نقصی در صورت بر ارتباط بین اجزای صورت تاثیر گذار است. به عنوان مثال کوچک بودن چانه باعث می شود بینی برآمده تر به نظر برسد.و در عمل بینی اگر به این تناسب توجهی نشود نتیجه رضایت بخشی از جراحی به دست نمی آید.

از انجایی که بینی در مرکز صورت واقع شده و برجسته است، اشکالات ساختمانی بینی بوضوح برای همه مشخص است و به همین دلیل امروزه افراد زیادی تصمیم به جراحی بینی می گیرند و از طرف دیگر ممکن است برای تنفس آن ها مشکلاتی بوجود بیاید، با توجه به اهمیت این موضوع جراح بینی علاوه بر برخورداری از دانش لازم باید از تجربه کافی هم برخوردار باشد به نحوی که در عین زیبایی بینی فرد،بداند مشکلی در عملکرد بینی و انسداد بینی بوجود نمی آید و فرد برای تنفس به مشکل نمی خورد.

افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند باید نسبت به عمل جراحی واقع بین باشند و به فکر بهبود بخشیدن ظاهر بینی خود باشند نه رسیدن به بینی ای که صددرصد زیبا و بی عیب و نقص باشد.

عمل زیبایی بینی سخت ترین و پیچیده ترین عمل زیبایی بدن است و اگر پزشک متخصصی که مراجعه می کنید احاطه کامل به این کار نداشته باشد عوارض غیرقابل جبرانی برایتان پیش خواهد آمد.

بهترین سن برای جراحی بینی

بهترین سن و زمان جراحی بینی زمانی است که صفحات رشد استخوانی بسته شده باشد.رشد استخوانی در دختران در سن 17 سالگی و در پسران در سن 18 سالگی بسته می شود.از این رو بهترین سن عمل بینی در دختران بین 20 تا 25 سالگی است و در پسران بین 22 تا 27 سالگی است که شاخص استخوانی و پوستی مناسبی دارند.

تاثیر وضعیت روحی روانی فرد در عمل بینی

وضعیت روحی روانی افراد در جراحی بینی تاثیر بسزایی در انجام عمل دارد.افراد زیادی هستند که با وجود رضایتبخشی از نتیجه عمل به دلیل وسواس فکری یا تاثیرپذیری زیاد از دیگران از عمل خود ناراضی اند.

بیشتر افراد داوطلب عمل بینی دلایل موجهی برای جراحی دارند به عنوان مثال:موفقیت در زندگی زناشویی، پیدا کردن اعتماد به نفس بیشتر، پیدا کردن کسب و کار بهتر، جلب رضایت خانواده و دوستان و…

که در این خصوص به آنها باید گوشزد کرد که تغییرات ظاهری کمک معجزه آسایی به آنها نمی کند. و چنین افرادی که انتظاری غیرواقع بینانه از جراحی بینی دارند بهتر است از عمل صرف نظر کنند.

 

2

 

هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی با توجه مدت طولانی شدن عمل و خدمات بیمارستان متفاوت است.

کل هزینه عمل با بیمارستان حدود 5000000  تومان است. در بعضی موارد هزینه جراحی بیشتر است مثلا در عمل مجدد هزینه عمل بینی بیشتر می شود. و در بعضی مواقع هم که بیمار نیاز به یک عمل سرپایی در مطب دارد هزینه آن حدودا 700000 تومان است.

عمل بینی گوشتی

بینی ای که غضروف های نوک آن ضعیف باشد و دارای پوست کلفتی باشد و چربی زیر پوست زیاد باشد که با فشار دادن پوست چربی خارج شود جزء بینی گوشتی محسوب می شود.

روش جراحی این نوع بینی ها با روش جراحی بینی استخوانی متفاوت است. برای عمل بینی گوشتی استفاده از روش های تقویت اسکلت بینی برای افزایش حمایت بافت های نرم بینی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.

عمل بینی گوشتی از جمله فعالیت های دکتر جعفری پور است.

3

نکات قبل از عمل بینی

دوهفته قبل از عمل جراحی نباید از آسپرین و داروهای مشابه آن مانند پروفن استفاده شود زیرا خونریزی را بیشتر میکند.

و در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است چند هفته عمل به تعویق افتد.

نکات بعد از عمل بینی

در روزهای اول بعد از عمل بهتر است از غذاهای جویدنی استفاده نشود.

تا دو سه ماه بعد از عمل ممکن است تنفس از طریق بینی مشکل باشد ولی این مشکل کوتاه مدت است. در هنگام خواب نیز باید زیر سر بیمار بلند باشد.

7 روز پس از عمل گچ بینی که از جنس فایبرگلاس است برداشته می شود و بخیه ها کشیده می شود. به علت درد اندک بهتر است بیمار قبل از مراجعه به پزشک حمام کند.

سه روز بعد از عمل بینی بیمار می تواند از آنتی بیوتیک و مسکن در صورت درد استفاده کند.

بعد از برداشتن گچ بینی روی بینی چسب زده می شود و باید چسب روی بینی تایک ماه هفته ای یک بار توسط پزشک در مطب تعویض شود.

تا شش هفته بعد از عمل نباید از عینک آفتابی استفاده کرد.

3 تا 6 هفته بعد از جراحی بینی بیمار میتواند ورزش های سبک و بعد از گذشت 8 تا 12 هفته ورزش های سنگین انجام دهد.

در وب سایت دکتر جعفری همه چیز درمورد عمل بینی اصفهان و عکس عمل بینی وجود دارد.

تلفن تماس:03136266851

آدرس: اصفهان-خ توحید-چهارراه پلیس-مجتمع ماکلن3-طبقه 4-واحد19

ایمیل:info@drjafaripour.com

drjafaripour.com