diabet8

بعضی از زنان در طی بارداری مبتلا به نوعی دیابت به نام دیابت حاملگی می شوند اکثر زنان مبتلا به دیابت حاملگی پس از زایمان به وضعیت نرمال بر می گردند اما برخی ممکن است به دیابت نوع اول یا دوم مبتلا شوند. باید تمام زنان باردار از نظر دیابت حاملگی بررسی شوند.
سطوح مناسب قند خون در طی بارداری از خطراتی که برای شما و جنین وجود دارد می کاهد. اگر مبتلا به دیابت حاملگی می باشید باید قبل و یک ساعت پس از غذا قند خون خود را چک کنید. باید با پزشک تان همکاری کرده تا به سطح ایده آلی از قند خون که می توانید آن را کنترل کنید دست یابید. پزشک تان همچنین توصیه های تغذیه ای برای کنترل قند خون و حفظ سلامتی کودک تان می کند.
اگر مبتلا به دیابت حاملگی شده اید در معرض ابتلا به دیابت نوع دوم پس از زایمان هستید و پزشک در ارتباط با رژیم غذایی، کنترل وزن و ورزش با شما صحبت خواهد کرد تا از خطر ابتلا شما به دیابت نوع دوم بکاهد.
در هفته ی ششم بعد از زایمان باید قند خون شما در حالت ناشتا اندازه گرفته شود تا بررسی شود که آیا دیابت حاملگی شما برطرف شده است یا خیر. پس از آن باید هر سال قند خون خود را چک کنید و خود را از نظر ابتلا به دیابت مورد بررسی قرار دهید.

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد