56c96c8ddd1bd

آیا میدانستید بافتنی کردن و مشغول بودن با آن می تواند شما را از شر اعتیاد نجات دهد و موجب کاهش آسیب های ناشی از آن شود همچنین در رفع استرس و اضطراب شما نقش بسزایی دارد

شاید گمان کنید تنها مادرهای خانه‌دار که کمی از سن و سال جوانی فاصله گرفته‌اند بافتنی به دست می‌گیرند اما تحقیقات موسسه هنرهای دستی آمریکا The Craft Yarn Council نشان داده یک سوم زنان 25 تا 35 ساله در این کشور به طور مرتب بافتنی می‌بافند و تعداد مردان و کودکانی که به این هنر جذب می‌شوند در حال افزایش است. اما چرا؟

یکی از دلایل اصلی رضایتی است که به دنبال خلق اثر در انسان به وجود می‌آید و بعد از آن رضایت اقتصادی و صرفه‌جویی مادی است!

بررسی‌های علمی نشان داده ورای این مسائل، بافتنی تاثیرات مثبتی بر ذهن و روان دارد. حرکت تکراری در بافتن (یکی رو یکی زیر) سبب بروز حس آرامش می‌شود. در سال 2009 محققان کانادایی دانشگاه British Columbia تحقیقی روی 38 زن مبتلا به آنورکسی انجام دادند و متوجه شدند بافتنی سبب کاهش ترس و اضطراب در آن‌ها می‌شود.

تحقیق دیگری در کانادا در همین سال نشان داد این کار هنری به ترک سیگار در مردان کمک می‌کند. بررسی دیگری در سال 2011 از سوی محققان آمریکایی مایو کلینیک ثابت کرد بافتنی سبب تقویت توانایی‌های ذهنی می‌شود و در ضمن تأثیر قابل توجهی در کاهش اختلالات مغزی و حافظه در سالمندی دارد.

destinationsante