898989
اگر به فکر پاکسازی پوستتان هستید توصیه می کنیم از برخی ترفندهای موثر در این زمینه کمک بگیرید و لایه برداری را در منزل و با روش های خانگی و بی خطر انجام دهید

دکتر متوسلین متخصص پوست و مو در خصوص پاکسازی پوست گفت: پاکسازی پوست یک روش برداشتن سلول‌های مرده‌ پوست و تخلیه دانه‌های سرسفید و سرسیاه زیرپوستی است که باعث یکنواخت‌تر شدن و شفاف‌تر شدن پوست می‌شود، معمولاً افراد مواقعی که می‌‌خواهند به مهمانی بروند یا با نزدیک شدن به عید؛ تمایل به پاکسازی پوست در آنها افزایش می‌یابد.
وی در خصوص روش‌های پاکسازی اظهار داشت: پاکسازی پوست را می‌توان به چند روش انجام داد. روش اول داروهایی که توسط پزشک در این زمینه تجویز می‌شود که این دارو‌ها حاوی ویتامین A و اسید‌های میوه هستند که تحت عنوان کرم‌های A.H.A  مورد استفاده قرار می‌گیرند همچنین کرم‌های حاوی ویتامین C در این زمینه مفید می‌باشند البته پروسه پاکسازی پوست با این روش طولانی است و تقریباً دو ماه طول می‌کشد تا پوست لایه‌برداری شود و پوست‌ریزی کند.
متوسلین افزود: روش دیگر برای پاکسازی پوست استفاده از اسکراب‌ها و ماسک‌های حاوی دانه‌هایی نظیر زردآلو و هلو است  که بسته به نوع پوست افراد می‌توانند هفته‌ای یک الی دو بار از آنها استفاده شود؛ روش کار به این صورت باید باشد که اسکراب را به پوست بمالید و پوست خود را به مدت یک تا دو دقیقه ماساژ دهید و بعد پوست را با آب ولرم بشویید.
وی ادامه داد: یک روش سریع هم برای پاکسازی پوست به نام میکرودرم وجود دارد که باید توسط یک متخصص انجام شود. در این روش کل پوست در معرض یک ماده مغذی بی‌ضرر که اکسیدآلومینیوم می‌باشد قرار می‌گبرد که پودر اکسیدآلومینیوم از یک طرف پاشیده و از طرف دیگر توسط دستگاه مکیده می‌شود چون با شتاب به پوست می‌خورد لایه‌های مرده پوست را برمی‌دارد به علاوه روش‌های دیگری هم در این زمینه به کار می‌روند نظیر استفاده از دستگاه کریستالی که یک سمباده پوستی است که باعث جداسازی لایه‌های مرده از سطح پوست می‌شوند که نیم ساعت یا 45 دقیقه پروسه این روش طول می‌کشد.
متوسلین خاطرنشان کرد: روش‌های خانگی نیز برای پاکسازی پوست به کار می‌‌رود نظیر ماسک‌های ویتامین C یا میوه‌هایی که حاوی این ویتامین باشند که افراد می‌توانند آنها را بر روی پوست خود قرار دهند تا پوست آنها شفاف‌تر و با‌نشاط‌ ‌‌تر شود این ماسک‌ها را بهتر است افراد هفته‌ای 2 الی 3 بار استفاده کنند تا تأثیرات آنها را مشاهده نمایند و در پایان استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده فاقد چربی، کرم‌های رطوبت‌رسان و کرم‌های ضدآفتاب در کنار استفاده روش‌های پاکسازی توصیه نمود.